Afyon'da Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı personellerine su verimliliği anlatıldı Afyon'da Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı personellerine su verimliliği anlatıldı

Afyonkarahisar’da 5’ncisi düzenlenen “Hayatımız Maden Çalıştayı” ilginç göndermelere sahne oldu. Çalıştayın ilk bölümünde söz alan Avukat Nagehan Kadıoğlu Erten kanuni düzenlemeleri eleştiren bir konuşma yaptıktan sonra umudunun olmadığını söyledi. 

Erten: “Benim Umudum Yok, Umarım Utanırım”

Erten’in konuşması özetle şöyle:  “Madenci bir sabah kalktığında Orman Genel Müdürlüğü’nün sitesine “bugün nasıl bir kısıtlarma geldi” diyerek bakarak yaşayamaz. Tabi ki Orman Genel Müdürlüğü’nün bir bildiği vardır. Ama bunu hukukun üstünlüğü ilkesi zedelenmeden yapmak zorunda. Çünkü basiretli olma yükümlüğü veriyorsan bunu bir sabah uyandığımda görmemeliyim. Orman kanununa verimli orman alanı diye bir ibare eklendi. Daha önce yoktu. Artık idari işlemlerle değil kanuni düzenlemelerle kısıtlamalara maruz kalacağımızı düşünüyorum. Ama uygulama yönetmeliği kötü düşüncelerimizi umarım ortadan kaldırır. Madenciliğin vatana ve millete sağladığı faydanın bilinci ile her hangi bir kısıtlama ya yol açmadan, hakkaniyetle çıkar bu yönetmelik. Benim umudum yok. Maalesef yok. Umarım yanlış düşünüyorumdur. Umarım utanırım. Ama bir hukukçu olarak, Cumhuriyetçi bir kadın olarak, Cumhuriyetçi avukat bir kadın olarak bunlarla savaşmaya devam edeceğiz. Hukuki güvenlik ilkesi lütfen delinmesin. Burası bir hukuk devleti. Burası anayasanın 2’nci maddesine göre bir hukuk devleti. Bunu kimse değiştiremez.”

Vali Yiğitbaşı: Cumhuriyet Kadını Olarak Türkiye Asla Ümitsiz Değildir

Vali Yiğitbaşı’da sahneye çıkarak Erten’e gönderme yaptı. Umudu çoğaltmanın önemine değinen Vali Yiğitbaşı şunları söyledi: “Asla hiçbir zaman Türkiye’nin hiçbir konuda ümitsiz olmaması gerektiğini gösteren bu toplantıya katılımınız için sizlere teşekkür ederim. Umudu çoğaltmanın, vicdanların sesini her platformda çoğaltan bir ülkenin mensubu olarak, bende bir Cumhuriyet kadını olarak burada Afyonkarahisar’ın kadın valisi olarak burada ev sahipliği yapmanın kıvancı içerisindeyim. Biz her zaman her konu için ümit varız. Ülkemiz devletimiz çok daha güçlü, Türkiye Yüzyılına doğru inşallah en güçlü adımlarla en güçlü inançla yoluna devam edecek Allah’ın izni ile. Devletimizin teşviki ve desteği sizlerle olacak bunun için çalışıyoruz.” Dedi. 

-Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın Haberi.