31 Mart seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş çalışmalarını hızlandırdı. İyilik Hareketi Derneği Toplum Destek Merkezi’ni ziyaret eden Karataş burada çocuklar ile bir araya geldi.

Çocukların daha mutlu ve daha güzel yarınlarımız olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, “Bizler yönetime geldiğimizde belediye olarak, hizmet üretirken şehrimizin, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza ve aileye özel bir önem vereceğiz. Aile kurumunun muhafaza edilmesi, çocukların da daha sağlıklı bireyler olarak hayata hazırlanması için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

1 YIL BOYUNCA ÜCRETSİZ SU VE ULAŞIM DESTEĞİ

Milli Görüş Belediyeciliği’nde ailenin korunması, güçlenmesi, desteklenmesi ve gelişmesi için her türlü tedbiri alacaklarını ifade eden Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, “Son dönemde şehrimizde sayısı artan boşanmaların sebepleri araştırılarak, aile birliğinin muhafazası için çözümler üreteceğiz. Evlenme çağına gelen gençlerin aile kurmaları için maddi destekler sağlayacağız. Bu desteklerin ilki olarak ‘’Evlenenlerin sağdıcı biz olacağız’’ projesi ile yeni evlenen çiftlerimize 1 yıl ücretsiz su ve ulaşım desteği sağlayacağız’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 12.59.11

SAPKIN OLUŞUMLARA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Toplumu ve aile yapısını tehdit eden her türlü sapkın ilişki biçimiyle mücadele edeceklerini dile getiren Karataş; ‘’Saadet Partisi olarak herkesin özel hayatına saygılıyız. Bununla birlikte, temel ahlaki değerlere, inanç ve geleneklerimize aykırı yaşam tarzlarının propagandasının yapılmasını da tasvip etmiyoruz. Şehrimizde faaliyet gösteren ve her türlü sapkınlığı normalleştirip, meşrulaştırmaya çalışan vakıf, dernek ve organizasyonların yıkıcı etkilerinin karşısında olacağız. Milletimizin en önemli değeri ve toplumuzun yapı taşı olan aile hayatını koruyacağız. Sapkın yaşam biçimlerinin milletimizin önüne bir ideal gibi sunulmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI

Çocuklar ile ilgili özel projelerinin olduğunu dile getiren Karataş, "Özellikle geleceğimiz olan çocukların sağlıklı bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için, ‘Sağlıklı Nesiller Mutlu Yarınlar’ parolasıyla il genelindeki ilköğretim okullarına yönelik genel sağlık taraması başlatacağız. Genel sağlık taramaları öncesinde öğrencilerin özellikle ‘doktor fobisi’ni yenmeleri için okul bahçelerine oyun grupları kurulacak. Oyun ve eğlenceyle başlayan taramalarda çocuklarımız; göz muayenesi, diş muayenesi ile ağız sağlığının kontrolü, genel muayene ile kalp, akciğer, göğüs, boğaz, kulak, deri kontrolleri ücretsiz bir şekilde yapılacak. Proje kapsamında; çocuklarımızın kontrolleri yapıldıktan sonra gerek görülmesi halinde ailelerinin de onayı ile ileri tetkikleri için 2’nci basamak sağlık kurumlarına yönlendirilerek teşhis ve tedavilerinin yapılması sağlanacaktır’’ dedi.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 12.59.12

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyon’da o müdürü görevden aldı: 7 yıldır görev yapıyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyon’da o müdürü görevden aldı: 7 yıldır görev yapıyordu