FİLİSTİN BİZİM İÇİN MİLLİ MESELEDİR!

Karataş ziyaretlerde şunları söyledi; "Son bir ayda çok üzücü olaylar yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Bu olay öyle bir olayki eğitim ve ekonomi gibi pek çok sorunlarımızı ötelemek zorunda kaldık. İnsanlık Filistin'de katlediliyor, bu süreçte Müslüman olmayanlar bile yaşanan olaylara tepki göstermekte. Tapusu bizde olan iki toprak parçasından biri olan Filistin bizim için milli bir meseledir. Hamas'ın ortaya koyduğu tavır, bizim kurtuluş savaşında ortaya koyduğumuz tavırla aynı. Bugün İsrail arkasında sıralanan emperyalist devletler bizi de yok etmek istedi. Filistinli kardeşlerimiz kurtuluş savaşı için Çanakkale'ye geldi ama biz bugün onlar için sadece televizyondan durumu izliyoruz.”

MİLLETİN UMUDU SAADET PARTİSİ

“Son seçimde yapılan ittifak ve sonrasında Gelecek Partisi ile birlikte kurulan grupla sesimizi gür bir şekilde çıkarıyoruz. Bir muhalefetin yerine getirmek zorunda olduğu miting yapma sorumluluğu bize kaldı, üç günlük yas kararı alındı. Bunlar bizim sayemizde oldu. Milletin umudu Saadet Partisi. Şimdi bir güç kazandık ama bu güçle yerel seçimlerde birçok beldeyi, ilçeyi ve Afyonkarahisar Belediyesi’ni kazanacağız. Buna inanıyoruz ve planlı, programlı, disiplinli bir çalışma sürdürüyoruz. Saadet Partisi olarak biz hem yerelde hem de mecliste güçlenirsek ne olacağı net şekilde görülmektedir. Ziyaretlerimizde milletimizin ilgisi ve alakası bunu açıkça göstermektedir."

TARIMI AYAĞA KALDIRMAK MECBURİYETİNDEYİZ!

“Afyonkarahisar tarım ve hayvancılık şehridir. Ama ne yazıkki bu konuda hak ettiği değeri görmemektedir. İktidar; yatırımları desteklemek, Tarımı ayağa kaldırmak mecburiyetindedir. Besiciliğe önem vermek mecburiyetindedir. Allah aşkına bizim Afyon’da meralarımız boş dururken ta Arjantin’den, Hollanda’dan canlı hayvan, et ithal etmeye kalkmak hangi akılsızlığın neticesidir! Böyle bir mantık olur mu? Bizim ekilmeyen arazilerimiz var. Hayvanların otlamadığı yaylalar var. Bunları başkalarına verin; emin olun, kendi ülkelerini sadece bu iki konuya verdikleri önemle bile ayağa kaldırırlar. Bırakın ithalatı, ihracatımız artar. Çalışan insanımız da artar. İşsizlik de azalır. Siz eğer ithal edilen hangi mal olursa olsun; ister tarıma dayalı gıda sanayinde ister doğrudan doğruya Türkiye’de kendi ihtiyacımızı karşılayacak diğer yatırımlarda, teknolojik yatırımlarda… Bunları Anadolu’ya, Afyon’a kaydırın, biraz destek verin; Türkiye’de de Afyon’da da işsizlik diye bir problem kalmaz. Sanayi demek; yatırım demek, istihdam demek. Yatırım demek; üretim demektir. Üretim; ya ithal ikamesi sağlar ya ihracat potansiyelini meydana getirir. Türkiye her halde de kazanır, kazanan ülke olur. Problem böyle çözülür. Siz sadece faizlerle oynayan, vergi politikalarıyla beş aşağı beş yukarı oynayarak ki bu vergi politikaları hep garibanın sırtına yük olmuştur, ülkenin problemlerini çözemezsiniz.”

WhatsApp Image 2023-11-06 at 11.12.44 (1)

50 Yıl Önce Kıbrıs'ta Ne Oldu? Hem Ağladı Hem Ağlattı 50 Yıl Önce Kıbrıs'ta Ne Oldu? Hem Ağladı Hem Ağlattı

İKTİDARIN YORGUNLUĞU BİZİ GERİYE GÖTÜRÜYOR!

“Siz adaleti ekonomiden, eğitimi sanayiden, tarımı sağlıktan, dış politikayı iç politikadan bağımsız düşünemezsiniz. Hepsi birbirini etkiler, birinde yapılan yanlış diğer tüm alanlarda da olumsuz etki oluşturur. Adalet açığını kapatmadan bütçe açığını, güven açığını kapatmadan cari açığı kapatamazsınız! Her yıl on binlerce ‘diplomalı işsiz’ üreten bugünkü çarpık eğitim sistemiyle, öyle dünyaya falan meydan okuyamaz, rekabet bile edemezsiniz! ‘Asgari ücreti şu kadar yaptık, memur maaşını şu kadar yapacağız, bunları yaptık, şunları da yapacağız’ cümleleri ile 21 yılda gelinen nokta işte burasıdır. Bundan sonra aynı yanlış zihniyetle gidilecek bir yer de artık yoktur, kalmamıştır.
Sorunlar çözülemiyor çünkü; ekonomi yönetimi yorgun, kurumlar yorgun, bürokrasi yorgun, iktidar ortakları yorgun, daha da önemlisi iktidar hepsinden daha yorgun…
Yorgun düştüğü için sorun çözme yeteneğini kaybetmiş bu iktidar yüzünden, dünyanın geri kalanına göre daha fazla bedel ödüyoruz.”

WhatsApp Image 2023-11-06 at 11.12.44

Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul ve Işıklar Belediye Başkanı Erol Özağıl’ı da ziyaret eden Karataş ve beraberindeki heyet beldelerin sorunlarıyla ilgili bilgi alarak belediyelerin çalışmalarını dinledi. >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş