Şirketten yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler'in (BM) temiz su sorunu ve su kaynaklarının korunmasına farkındalık oluşturmak amacıyla 1993'te ilan ettiği ve her yıl 22 Mart'ta kutlanan Dünya Su Günü'nün temel odak noktaları arasında "temiz su ve sanitasyon" hedefini desteklemek yer alıyor. Bu kapsamda, 2030 yılına kadar dünya çapında herkesin temiz ve güvenli suya erişiminin güvence altına alınması amaçlanıyor.

Türkiye'nin öncü teknik granit üreticisi QUA Granite, gittikçe azalan, israf edilen su varlığına dikkati çekerek, "Su olmazsa, gelecek nasıl olur?" sorusunun cevabına odaklanıyor. Yaşanabilir bir dünya için çalışan ve hızla tükenen su kaynaklarına odaklanan QUA Granite, bereketin sembolü olan suyun bir damlasının dahi boşa harcanamayacak kadar kıymetli olduğunun altını çiziyor.

TSKB'den deprem bölgesine ziyaret TSKB'den deprem bölgesine ziyaret

Açıklamada görüşlerine yer verilen QUA Granite Pazarlama ve Satış Direktörü Yasin Erdoğan, doğaya saygı felsefesini benimsediklerini belirterek, "Su kaynaklarının hızla tükendiğinin ve su olmazsa yaşanabilecek bir hayatın olmayacağının farkındayız. Bu nedenle, doğal kaynakların tüketimini azaltmayı ve ürünlerin çevresel etkilerini en düşük seviyede tutmayı amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bir ürünün LCA (Yaşam Döngüsü Analizi) ile ölçülebilen çevresel etkilerini gösteren, bağımsız olarak doğrulanmış ve kayıt altına alındığını belgeleyen EPD belgesine sahip olduklarını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gelecek kuşaklara iyi bir yaşam sunmak için ürünlerimizde hayat boyu sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsiyoruz. Verimliliğimizi artırmak ve su israfını önlemek için üretim faaliyetlerimiz sırasında oluşan atık suyun yüzde 100'ünü doğaya deşarj etmeden, toplamda 94 bin m3/gün kapasiteli olan endüstriyel su arıtma tesisimizde arıtarak tekrar üretime kazandırıyoruz. QUA Granite olarak bir damla suyu bile israf etmeden, sadece Dünya Su Günü'nde değil, yaşamımızın her alanında ve anında doğaya sahip çıkmaya devam edeceğiz.”