Afyonkarahisar Valiliği, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 85. Yılı nedeniyle düzenlenecek anma programının detaylarını kamuoyuna duyurdu. 

Çelenk Sunulacak

Programların ilk adresi Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk Anıtı olacak. Burada mülki ve askeri erkan, kamu kurumları, özel kurum ve kuruluşlar, okulları bayrak ve flamaları ile saat 8.45’de hazır olacak. Afyonkarahisar Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı saat 9’da burada çelenk sunacak. 

Kamil Miras’ta Program Var

Daha sonra Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda saat 10’da bir tören gerçekleşecek. Bu tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayacak. Günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldıktan sonra şiir, belgesel, oratoryo, Atatürk’ün Sevdiği Türkülüler seslendirilecek. 

Diğer Başka Ne Tür Etkinlikler Var?  

-Yine aynı gün saat 9.30’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Devlet Konservatuvarı Sahneli Derslikte Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirecek. 

-AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Atatürk Kongre Merkezi’nde 10 Kasım günü saat 10.30’da bir panel düzenlenecek. 

-11 Kasım 2023 Cumartesi günü saat 11’de Kent Meydanı’ndan Ataya Saygı Bisiklet Turu düzenlenecek. 

-9-10 Kasım tarihlerinde ise 3 Bant Bilardo turnuvası düzenlenecek.

-11-12 Kasım’da Çiğiltepe Spor Salonu’nda satranç turnuvası düzenlenecek. 

-10-16 Kasım’da İl Kütüphanesi’nde Atatürk Kitapları Sergisi yapılacak. 

Toyota Türkiye "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" için özel sporcularla maça çıktı Toyota Türkiye "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" için özel sporcularla maça çıktı

-10-16 Kasım’da Müze Müdürlüğü Sergi Salonu’nda Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Sergisi yapılacak. 

-Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.