TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri gerçekleşti. Görüşmeler esnasında konuşan Taytak Afyonkarahisar’ın iki beldesine doğalgaz talebinde bulundu. 

Afyon’da kanser hastaları ile ilgili çok önemli olan ünite kapanıyor mu? İşte yanıtı... Afyon’da kanser hastaları ile ilgili çok önemli olan ünite kapanıyor mu? İşte yanıtı...

“İhsaniye ve Döğer Beldesi’ne talep ediyoruz” 

Doğalgazın ulaştığı beldelerden bahseden Taytak, “Sayın Bakanım, Afyonkarahisar ilimizin İhsaniye ilçemizin merkezinde doğalgaz ana hattı vardır. Yaylabağı Beldesi ilçe merkezine daha uzak mesafede olmasına rağmen doğalgaza kavuşmuştur. 2023 senesi içerisinde İhsaniye ilçemizde bulunan Kayıhan beldemize ve Döğer beldemize doğalgaz arzının sağlanmasını talep etmekteyiz. 

Ayrıca Afyonkarahisar merkez Işıklar beldesinde doğalgaz ihtiyaçlarının da bu sene içerisinde giderilmesi önem arz etmektedir. EPDK Başkanımız Sayın Mustafa Yılmaz Bey'le bu konuyu görüştük. Kendileri yakınen ilgileneceklerini ifade ettiler. 

2023 Türkiye Yüzyılı’nda daha fazla doğal gaz, petrol ve enerji kaynakları bulmanız dileğiyle. Bütçemizin hayırlara hevesi olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyor.” dedi. 

-Kudret Kuş'un Haberi