ESOB Başkanı Cengiz Üstün, Afyon Postası’ndan Gazeteci Nail Azbay’a konuştu. Üstün, isminin belediye başkan adaylığı konusunda geçmesi konusuna açıklık getirerek dikkat çeken bir açıklama yaptı. Üstün’ün açıklamaları şöyle: 

Afyon'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi Afyon'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

“Esnafımız Ve Teşkilatım Adaylığımı İstiyor”

“Allah razı olsun, esnafımız istiyor. Teşkilatım istiyor. Ben ülkücüyüm, MHP’liyim. Fakat ben dört yıllık göreve geldim. Burada projelerim var. İsmim geçiyor ama benim adayım deme lüksüm var mı? Sayın Mehmet Zeybek kendisi belediye başkanı, adayım deme lüksü var mı? Bu işi karar verecek teşkilattır. 

“Devlet Bahçeli çık desin, 5 bin kişi ile sahaya inerim, O Belediyeye Otururum”

Nihayetinde bu işi karar verecek kişi Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısı ile şimdi bizim adımız geçiyor diye esnafa zarar veriliyorsa ben bunu kabul etmem. Devlet Bahçeli çık desin, 5 bin kişi ile sahaya inerim. Nikah kıyılırken iki tane şahit vardır. O belediyeye de otururum. Bunun haberi gönderdim.

Devlet Bey’in Talebinin Emir Kabul Ederim

Ancak ben bir görevdeyim. Ben 17 ilçenin başkanıyım. Merkezin başkanıyım. İsmimiz geçiyor diye esnafa zarar vermeyin, gelin bana şahsıma zarar verin. Devlet Bey, “Cengiz Üstün adayımızsın derse ben bunu emir telakki ederim. Ben teşkilatlarda çalıştım, ben hiçbir zaman görev talep etmedim. Görev verildiyse paspasçılık yapılacaksa paspas atarım, çaycılık yapacaksam çaycılık yaparım. O yüzden ben siyasette yapamıyorum. Biz işin siyasi şovunda değiliz. Emir gelirse elbette emirin gereğini yaparız.”

İşte Cengiz Üstün’ün Söyledikleri… 

-Nail Azbay’ın Özel Haberi.