19 Kasım 2023 Pazar günü ile ilgili Marmara’nın Doğusu ile Batı Karadeniz’de bulunan illerde yaşayan vatandaşlar için önemli bir uyarı verildi. Marmara’nın Doğusu ile Batı Karadeniz’de Kuvvetli Yağış bekleniyor. 

Kocaeli dahil 10 ile kar ve yağmur uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeybatı kesimlerinde halen devam eden yağışların, Pazar sabah saatlerinden sonra etkisini tekrar artırarak, kuvvetli batılı ve kuzeybatı rüzgar ile birlikte Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg/m2), iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar (20 cm üzeri) yağışı şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

Ağaç Ve Direkler Devrilebilir Uyarısı

Kuvvetli yağış nedeniyle sel – su baskını - Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Buzlanma - Don Olayı - Ulaşımda Aksamalar gibi olumuszluklar olabilir. Bu yüzden vatandaşların tedbirli olmasında fayda var. 

Afyon'da kayıp kaçak su için harekete geçildi Afyon'da kayıp kaçak su için harekete geçildi

Kaynak: -Haber Merkezi