Milletvekili Olgun, esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizlerinin yüzde 100'ü aşan oranlarda artırılmasına tepki gösterdi. Yandaş müteahhitlerin vergi borçlarının bir gecede silindiğini ifade eden Olgun, iktidarın ekonominin yükünü esnaf, çiftçi ve memur gibi çalışan vatandaşların sırtına yüklediğini belirtti. 

- Ekonominin bütün yükünü emeğiyle geçinmeye çalışan tüm vatandaşlarımızın sırtına yüklenecek

Olgun Esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizleri yüzde yüzü aşan oranlarda arttırıldı. Yandaş müteahhitlerin milyonlarca liralık vergi borcunu bir gecede silen iktidar her zaman olduğu gibi yine esnafımızın, işçimizin, memurumuzun kazancına göz dikti. Kamuda tasarruf yapmaya günlük maliyeti otuz üç milyon lira olan saraydan lüks uçak filolarından başlayamayanlar ekonominin bütün yükünü esnafın, çiftçinin, memurun kısacası emeğiyle geçinmeye çalışan tüm vatandaşlarımızın sırtına yükleyeceğini bir kere daha gösterdi” dedi.

- Kontrolsüz ithalat nedeniyle yerli üretim giderek azaldı

“Bir örnekle şehrim olan Afyonkarahisar'dan vereyim. Afyonkarahisar ilinde geçim kaynağı genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanır.” diyen Milletvekili Olgun” İktidarı yanlış politikaları ülkeyi tarım ve hayvancılıkta dışa bağırma hale getirdi. Kontrolsüz ithalat nedeniyle yerli üretim giderek azaldı. Girdi maliyetleri altında ezilen üreticiler borçlanarak üretim yapmaya çalışıyor. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülke konumundaki Türkiye'ye dışa bağımlı bir ülke konumuna düştü. Kontrolsüz ithalat nedeniyle zarar eden yerli üreticilerin büyük bir bölümü üretimden çekildi. İthal edilen et ise üç beş kişinin rant kapısı oldu” diye ifade etti.

- Afyon milletvekilleri  kapı kapı dolaşıp her gün müjdeli haberler vermektedirler

Olgun "Artan yem, gübre, mazot fiyatları ilimizde hem bitkisel üretimi hem de hayvansal üretimi bitirme noktasına getirdi. Kesimhane sayısının çok olduğu ilimizde süt fiyatı düşük olduğundan süt sığırları kesime gönderilmekte. Ancak iktidar milletvekilleri ilimizde kapı kapı dolaşıp her gün müjdeli haberler vermektedirler” dedi.

“Sayın vekiller bu işlere karnımız tok” diyen Olgun “ Kaybettiğiniz belediyeler nedeniyle bozulan psikolojinizi benim Afyonkarahisarlı hemşerilerimi kandırmaya devam ederek düzeltemezsiniz. Gençlerimiz iş bulamamakta, çocuklarımız okuldan aç dönmekteyken bırakın artık vatandaşa her gün boş vaatler müjdeler vermeyi. Vatandaşın derdine nasıl derman olunur? Ona bakın” dedi.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Burcu Köksal’dan Gültekin Uysal’a övgü: İlimizin yetiştirdiği başarılı bir devlet adamı Burcu Köksal’dan Gültekin Uysal’a övgü: İlimizin yetiştirdiği başarılı bir devlet adamı

Editör: Egemen Toprak Çiçek