Başkan Mısırlıoğlu, "24 saat içerisinde toprağa verdiğimiz 12 şehidimiz için derin üzüntülerimi ifade ediyor, ailelerine ve yakınlarına sabır, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu vatan için canını feda eden şehitlerimiz bizim için değerlidir. Bu yüzden milli bir yas ilan edilmesi çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği

İYİ Parti İl Başkanı, hükümetin milli yas ilan etme konusunda yeterli bir hassasiyet göstermediğini ifade etti ve parlamento tarafından bu konuda yapılan ortak bildiriye vurgu yaptı. Mısırlıoğlu, "Millet olarak birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gereken zamanlarda siyaset yaparak meseleyi sulandırmak kimseye fayda sağlamaz" dedi.

Ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi'nin müzikli eğlenceler üzerine getirdiği yasağa da değinen Mısırlıoğlu, bu kararın yüzeysel ve yetersiz olduğunu belirtti. "Milli yas ilan edilmeden alınan bu tür kararlar sadece göstermeliktir. Gerçek bir yas, toplumun her kesimini kapsamalıdır" diye konuştu.

Başkan Mısırlıoğlu”24 saat içinde 12 şehit vermek; milli bir sorun değilmiş, milli bir acı değilmiş ki hala Milli Yas ilan edilip edilmemesi gerektiği tartışmaların yürütüldüğü bir ülke haline getirildik. Suudi Kral’ın vefatını milli bir yas unsuru değerlendirmekteki hızı ve kararlılığı birileri, 12 şehit verdiğimizde gösteremiyor. Milli Yas ilan etmemiz için kaç şehit vermemiz gerekiyor? Soruyoruz hükümet yetkililerine…

Afyonkarahisar belediyesi Belediye sınırları içerisinde 2 Ocak 2024 tarihine kadar müzikli eğlenceleri yasakladı. Milli yas ilan edilmedikçe bu aldığınız kararın bir anlamı yoktur zira bu yasak kararınız turizm belgesi bulunan tesisleri kapsamamaktadır. Aldığınız karar göstermelik bir karardır” dedi. >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş