Belediye başkanları 5 yıllık icraatlarını Afyonkarahisar’ın en çok okunan gazetesi Afyon Postası’na anlatmaya devam ediyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten sonra İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’de Afyon Postası’nın canlı yayın konuğu oldu. Şahin, programda ilçeye kazandırdığı yatırımları anlattı. 5 yıllık süreçte pek çok yatırımı İscehisar’a kazandırdığını söyleyen Şahin, yeni dönemde de hizmete talip olduğunu dile getirdi. 

Asfalt dışında bir şey yapmadı diyenlere ne dedi? 

İscehisar Belediyesinin ne kadar borcu var? 

5 yılda en iyi neyi yaptı?

Mal varlığında artış oldu mu? 

AK Parti’ye neden geçti? 

Aday gösterilmezse kırılır mı?

Şahin, tüm bu sorulara yanıt vererek özetle şunları söyledi:

İki Cumhurbaşkanı İle Muhatap Oldum

“İscehisar’ı 5 yıldır layığı ile temsil etmeye çalıştım. Ben iki cumhurbaşkanı ile muhatap oldum. Bu İscehisar’ı temsil kabiliyetimizi gösterme açısından söylüyorum. Bugün birçok ilçeye bir Kıbrıs Cumhurbaşkanı gelmedi. Bizden çok büyük ilçeler var. Ayasofya’yı açan kararı veren Danıştay 10. Daire Başkanı bu karardan sonra ilk ziyaretini İscehisar’a yaptı. Biz her alanda İscehisar’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık.” 

WhatsApp Image 2023-12-13 at 16.08.52-2

Çevrilebilir Bir Borcu Dışında Bir Borcumuz Yok

Belediye Başkanı asfalt dışında başa hiçbir şey yapmadı diyorlar. Belediye battı diyorlar. 40 yıl bu belediyenin borcu bitmez demişim öyle diyorlar. Bu dönemde siyasi yalanlar ışık hızı ile yayılıyor. İscehisar’ın bu dönemde çevrilebilir bir borcu dışında bir borcu yok. Bunu da devlet şöyle planlıyor. Bütçenize bakıyor, borcu ödeyebilecekseniz kredi veriyor. Biz özel bankalardan hiç kredi almadık. İller Bankası kredimiz 20 yıl vadeli. Su ile olan 20 yıl, GES ile ilgili 10 yıl, yol ile ilgili olan 10 yıl vadeli… Bunlar bugün yüzde 40 olan faiz oranlarında yüzde 6 alınan borçlar. Borçsuz belediye yok. 

WhatsApp Image 2023-12-13 at 16.08.52

Belediyenin Ne Kadar Borcu Var?

Güneş enerjisi 25 Milyon, 20 Milyon’da yol gibi yatırımlar ile beraber 45 Milyon. Geçmişten gelen borçlar ile toplamda 50-60 Milyon borcumuz vardır. Ama bizim borcumuz İller Bankası ve kamuya… Onun dışında hiç kimseye borcumuz yok. Önümüzdeki günlerde SGK borçlarımızı sildireceğiz. GES projesini aslında burada saymamak lazım. Çünkü o elektrik üretecek ve kendisi kazanacak. 

Bana “Asfalt Ahmet” Diyorlar

Geçmişte İzmir’de Osman Usta diye bir belediye başkanı varmış. Asfalt Osman diye anılıyormuş. Bizi de yaşlılarımız amcalarımız teyzelerimiz asfalt Ahmet diye anıyor. Bununla gurur duyuyoruz. Bizim yollarımız Nato yolu gibi ara yollara bile asfalt attık. İkinci sırada jeotermal konusu da başardığımız bir iş. Millet bahçeleri 3, GES dördüncü işimiz diyebilirim. İscehisar’ın yüzünü eğdirecek hiçbir iş yapmadık. Tüm işlerimizi açık ihale ile yaptık.

WhatsApp Image 2023-12-13 at 16.02.51

“Benim Evim Kira, Arabam Yok”

Ben Şuhut Belediyesi’nden emekli oldum. Benim bugün hayatımda bir şey değişmedi. Benim evim kira. Arabam yok. Yazlığım villam yok. Bu tür makamlardan mevkilerden maaşımız dışında hiçbir beklentimiz olmadı. Ben kontrollük yaptım. Afyon Belediyesi başta olmak üzere bu şehirdeki pek çok belediyeyi denetledim. Ben devletin 25 kuruşunu dahi aramış biriyim. Devletin kör kuruşuna sahip çıkmaya çalışıyorum. 

Yüzde 1 Oyu Olan Partiden Ahmet Şahin Kazandı

Takdir bu yüce milletin. Yüzde 80 iktidar partisinin olduğu bir yerde yüzde 1 oyu olan partiden Ahmet Şahin’i seçmeleri demek… Ben İscehisar’da Tarım Kredi Kooperatifi’nde hizmetli olarak çalışan, Zeybek Mahallesi’nde Molla Abdullahların Ömer Şahin’in oğluyum. Benim dedem derviş imiş. Babam Tarım Kredi’de hizmetli olarak çalışan biri.  Beni devlet okuttu. Okuduk yetiştik bir yerlere geldik. Ben valilikte kontrollük yaptım. Sandıklı belediyesi’nde 4 yıl çalıştım. Sandıklı’da nek adar büyük katkımızın olduğunu bilirler. Bugünkü seracılığın temelinde bizler varız. Şuhut’ta çalıştım. Şuhutlular bana gitmeyecektin yazık ettin dediler. Gitmeseydi Şuhut’a belediye başkanı yapardık diyenler var. Bana her şeyi diyebilirler ama bana hırsızlık yaptı hainlik yaptı diyemezler. Çünkü elimizden gelen her türlü imkanı bu halkın imkanına kullanmaya çalıştık. 

WhatsApp Image 2023-12-13 at 16.08.52-3

“Yüzde 37.1’in Oyunu Aldım, Yüzde 63 Zaten Bana Muhalifti”

Kusursuz insan olmaz. Bana halkın yüzde 37.1’i oy verdi. Yüzde 63’ü zaten bana muhalifti. Şu anda AK Parti’de çok sayıda aday adayı var. Hepsi pırıl pırıl insanlar. Belediyemizde 15 tane belediye başkanının fotoğrafları var. Bu memlekete çivi çakanlardan Allah razı olsun. Geçmiş dönemde halim selim belediye başkanlarımızda geldi. Ben gibi göbekli olanlar ben muhalefetim dedi ne yapayım dedi. Bıraktı gitti. Bunu bizde yapabilirdik. Biz neden kendimize kıydık. Benim partim benim rozetim yüzünden bu memlekete sıkıntı gelmesin bu memlketin işi görülsün. İscehisar her şeyin en güzeline layık. İscehisar her şeye layık. İnşallah bu dönemde benim dışımda 5 aday adayı var. Eczacı var, emekli binbabşı var, iş adamları var… Allah kime nasip ederse birimizden birimiz gelecek. Nasipte varsa hizmete devam edeceğiz.

Aday Olmazsa Kırılır Mı?

Ben her hangi bir şartla gelmedim Ak Parti’ye. Zaten daha önce de aday adayı olmuştum. 3 şart koşmuştum. Birincisi can güvenliğimin sağlanması, ikincisi partideki arkadaşların bize olan yaklaşımların düzenlenmesi, üçüncüsü ise 319 Milyon TL’lik projelerimin yapılması… ben başka bir şey istemiyorum dedim. Bizim bu mevkilerden beklentimiz olsaydı böyle kiralarda durmazdım. Biz yapabildiğimizi yaptık. Kardeşim benim adım Hıdır, elimden gelen budur. Daha güzelini yapacak olan varsa ona layık ise… Ben bir önceki seçimde aday adayı olduğumda elendim. 4 kişiydik. 2 kişi gelmedi. Ben geçtim seçim komitesinin başına. Seçimi aldık arkadaşımıza teslim ettik. Yine aynısını yaparım. Hiç sıkıntı yok. 

Afyon Postası’nı İhmal Etmişiz

Biz Afyon Postası’nı ihmal etmişiz. Bir çok sosyal mecrada sesimiz duyulacak. İlçe dışında da pek çok kişi bizi izleyecek. Çok sayıda insana ulaşacağız. 5 yıldır ilk defa programınıza çıkıyoruz. İscehisar her şeyin en güzeline layık. 

WhatsApp Image 2023-12-13 at 16.02.53

Burcu Köksal talimat verdi, Afyon Belediyesi’nde en düşük işçi maaşına çılgın zam: İşte işçilerin alacağı yeni maaş… Burcu Köksal talimat verdi, Afyon Belediyesi’nde en düşük işçi maaşına çılgın zam: İşte işçilerin alacağı yeni maaş…

Canlı Yayını İzleyemeyenler İçin İşte Canlı Yayın...

-Egemen Toprak Çiçek’in Özel Haberi. 

Editör: Egemen Toprak Çiçek