İGM Haziran ayı toplantılarının üçüncü birleşimi gerçekleştirildi.

Dinar İlçesindeki Saz Ovası arazisinin yollarını yapılması konusundaki komisyonlardan gelen raporların görüşülmesi gündeme geldi.

SAZOVASI’NDAKİ YOLUN ONARIMI İÇİN DESTEK İSTİYORUZ

Saz Ovası Dinar’ın en verimli arazileridir Menderes nehrini takip ediyor ve yaklaşık 2 buçuk kilometre kadar olan bir yoldur. Şimdiye kadar buranın yol yapımına başlayamadık. Buradaki sıkıntının giderilmesi yönünde kamyon desteği sağlanırsa kısa sürede bitecektir. Mutlaka bu arazi yolunun yapılması gerekiyor çünkü burada bulunan üreticilerimiz 1 haftadır arıyorlar traktörlerimizi 400-500 metre uzağa bırakıyoruz. Arazimize giremiyoruz diye serzenişleri var. Bu konuda Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden destek istiyoruz. Bu üçüncü, dördüncü önergemiz” dedi. Burhanettin Çoban konu hakkında: “İl Özel İdaremiz bu güzel talep karşısında kayıtsız kalmaz, sizleri mahcup etmez” dedi.

WhatsApp Image 2023-06-07 at 15.46.08

2023 ASFALT ÜCRETLERİ

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafınca 2023 yılında yapılacak olan asfalt satışlarının fiyatlarının belirlenmesi gündeme geldi. Plent Altı nakliye ve serim hariç ton başına 900 TL. Serim ücreti 50 TL. Nakliye bedeli Kilometreye göre değişiklik gösterecek. Bütün hariç plent altı asfalt bedeli 400 TL olarak kabul edildi. >>Hilmi Üstündağ'ın Haberi.

Editör: Egemen Toprak Çiçek