Tüm siyasi partilerin 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Seçim hazırlıkları devam ediyor. Aday adaylığı sürecini başlatan partilerin kimleri aday gösterecekleri merak konusu. Biz Afyon Postası ekibi olarak sokağa inmeye ve halkın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bugün halka mikrofon uzatıp “İyi Parti’nin Afyon’daki belediye başkanı adayı kim olmalı?” diye sorduk. İşte vatandaşlardan aldığımız cevaplar; 

“Değişmesi gerekiyor, öyle söyleyeyim” 

“Adaylar kim var bilmiyorum. Değişmesi gerekiyor, öyle söyleyeyim. Ama Alper Bey’i seçebiliriz, kendisi olabilir. Biraz daha farklılık olması gerekiyor.” 

“Afyon’daki gelişmeleri görmezden gelemeyiz” 

“Ben buranın yabancısıyım, İzmir’den geldim ama şunu söyleyeyim; yıllardır geliyoruz buraya. Afyon’daki gelişmeleri görmezden gelemeyiz. Şu an ki belediye başkanını tanımıyorum. Girişlerdeki battı çıktılar olsun buradaki çarşı olsun takdir ediyorum. Yerel seçimlerde AK Parti’yi desteklemeye devam edeceğiz.” 

“İyi Parti’yi bilmiyorum. Siyasetle ilgilenmediğim için. Yerel seçimlerde AK Parti’yi desteklerim. Hizmetlerini beğeniyorum, güvendiğim bir parti.” 

“Ben Afyonlu değilim. Yerel seçimlerde de AK Parti hariç kim olursa.” 

“Mahmut Koçak. Mahmut Koçak nerede olursa ona oy vereceğim. Afyonumuzun evladı, dürüst, haram yemez, temiz. Keşke olsa ama harcadılar. Şimdiki başkan da iyi ama bayanı süslersiniz güzel gözükür bu da öyle. Yalandan yol yapıyorlar.” 

“Mısırlıoğlu bitirir bu işi” 

“Muhammet Mısırlıoğlu geçsin. Mısırlıoğlu bitirir bu işi.” 

“Hiçbir fikrim yok. Hiçbirini de tanımıyorum. İyi Parti’ye de oy vermek istemiyorum açıkçası.” 

“CHP benim görüşüme göre. O yüzden onları desteklerim.” 

Afyon'da hekimlerden Filistin için 'Sessiz Yürüyüş' Afyon'da hekimlerden Filistin için 'Sessiz Yürüyüş'

“Boşver bize AK Parti yeter. Dört dörtlük maaşımızı alıyoruz, hastanelerde muayenemizi oluyoruz. Ama İyi Parti yanar döner. Altılı masadan kalktı ertesi günü oturdu.” 

“Oy kullanmayı düşünmüyorum” 

“Parti olarak pek uygun görmüyorum zaten. Şu an da tüm partilere güvenim kalmadı. Çünkü milletvekillerini biz seçmiyoruz, lider vekili bunların hepsi de. Yaptıkları bir iş yok. Emekli perişan, adalet sistemi bitik, sağlık sistemi keza. Onun için oy bile kullanmayı düşünmüyorum.” 

“Hepsine de başarılar diliyorum. Şu an net bir isim bilmiyorum.” 

“Alper Yağcı tanıdığım arkadaş” 

“Bence farketmez. Alper Yağcı olabilir. Tanıdığım arkadaşım ondan.” 

“Umudum kalmadı” 

“Hiç bilmiyorum, İyi Parti ile ilgilenmiyorum. Siyasetle uğraşmıyorum çünkü. AK Parti’yi desteklerim seçimde. CHP’den umudum kalmadı.” 

>>Kudret Kuş'un Haberi