Afyon’da yol ve kaldırım yapılan yerlerden katılım payı alınacak mı? Flaş karar…  Afyon’da yol ve kaldırım yapılan yerlerden katılım payı alınacak mı? Flaş karar… 

31 Mart 2024’te yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri yaklaşırken partilerin aday belirleme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Biz de Afyon Postası olarak bu süreçte vatandaşa mikrofon uzatmaya devam ediyoruz. Zafer Meydanı’nda gerçekleştirmiş olduğumuz röportajda “CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı kim olmalı?” sorusunu halka sorduk. İşte aldığımız cevaplar; 

“En aktif çalışan milletvekili Burcu Köksal” 

“Bence Burcu Köksal olması lazım çünkü Afyon’daki milletvekillerinin arasında en çok çalışan ve aktif olan o. Aklıma başka birisi gelmiyor. Ben milletvekilliğinde de Burcu Köksal’ı destekledim.” 

“Topuklu Efe Burcu Köksal” 

“Burcu Köksal’ı istiyoruz. Burcu Köksal dağ taş tepe demiyor, aradığın zaman her zaman yanında. Hani topuklu efe denir ya aynı o. Burcu Köksal aday olursa ailece destekleriz. Önemli olan Afyon’a gelip hizmet etmesidir. Sadece eğitime önem verilsin kim gelirse hayırlısı olsun.” 

“Burcu Köksal. Sürekli o vardı bildiğim kadarıyla. Bence düşünce olarak da önde. Bize faydası varsa tabi ki de o olmalıdır.” 

“Ben Afyonlu değilim ama AK Parti’yi destekliyorum.” 

“Avukat olmasın, halk adamı olsun” 

“Ben siyasetçileri tanımam ama Burcu Köksal avukat bir hanım. Afyon’da zaten hep avukat ve iş adamları başkanlık yaptı. Halk adamı olsun halkın içinden çıksın hizmet etsin. Afyon’un çok büyük sorunları var.” 

“Ben Burcu Köksal’ın olmasını isterim. Afyon’u çok güzel savunuyor. Konuşmalarının çok etkileyici olduğunu düşünüyorum. O yüzden CHP’ de Burcu Köksal’ın aday olmasını isterim.” 

“Çiftçinin yanında olan Burcu Köksal” 

“Burcu Köksal olursa iyi olur ama onu aday göstermezler çünkü milletvekili. Parti için değil Afyon için çalışıyor. Çiftçinin, sorunu olanın yanında.”  

“Hiçbirini tasvip etmiyorum” 

“Ben AK Partiliyim hiçbirini de tanımıyorum ve tasvip etmiyorum.” 

“Parti olarak hiçbirini sevmiyorum” 

“Hiç sormayın. Bunların hepsini şutlayacaksın. Parti olarak hiçbirini sevmiyorum. Sattılar, yediler, içtiler. Hiçbir partiyi desteklemeyeceğim.” 

“CHP’yi düşünmüyorum” 

“CHP’de tanımıyorum. Zeybek olursa devam edeceğiz inşallah. Yetmiş sekiz yaşındayım CHP’yi düşünmüyorum. AK Parti hangi adayı çıkarırsa onu desteklerim.”  

“Diğer partiler Atatürk çizgisinden uzaklaştı” 

“Afyonlu değilim. Afyon’a yeni geldim. Ama bir İzmirli olarak sokaklarda işaretlenmemiş olarak kasisler gördüm. Onun haricinde park ve yeşil alan düzenlemesi güzel yapılmış. Yerel seçimlerde hiçbirini desteklemeyi düşünmüyorum. Ancak Zafer Partisi olabilir. Çünkü diğer partilerin Atatürk çizgisinden uzaklaştığını düşünüyorum. O yüzden Zafer Partisi’ni düşünüyorum. Afyon güzel bir şehir insanları sıcakkanlı.” 

“Tam bilmiyorum isimleri Burcu Köksal’ın adını duyuyorum bayağı olumlu bakıyorlar ama şu an kararsızım. Normalde Memleket Partisi’ni destekliyorum. Eğer aday çıkarırlarsa onu desteklerim.” 

“Yapbozdan başka bir şey yapılmıyor” 

“CHP değişsin, bunlardan illet getirdik biz. Cumhurbaşkanı da değişsin bunlar da değişsin. Ne faydasını görüyoruz biz bunların. Yapbozdan başka bir şey yapılmıyor.” >>Kudret Kuş'un Haberi