Yerel seçimler yaklaşırken Afyon Postası olarak Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde sokağa inerek halkın nabzını tuttuk. Emridağ'ın en büyük sorunu sizce ne? Mevcut belediye başkanından memnun musunuz? Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz? gibi soruları vatandaşa sorduk. İşte aldığımız cevaplar;

Emirdağ’ın her yeri sorun, işini yapan belediye başkanı olsun

Emirdağ’da sorun mu yok? Emirdağ’ın her yeri sorun. Ben memnun değilim belediye başkanından. Genel olarak konuşayım. Ben 25 yıldır burada yaşıyorum, şunu gördüm; bir belediye başkanı geldiği zaman, diğerinin kaldığı yerden devam ettiğini görmedim. Onun yaptığını o yıkıyor, onun yaptığını o yıkıyor. İşini yapan belediye başkanı olsun. Benim için kim olduğu önemli değil. Memlekete kim faydalı ise o olsun. Ama ekonominin hali belli. Millet bu gidişle artık birbirini mi öldürür birbirini mi soyar bilmiyorum.

Hangisi gelirse kendine geliyor

Sorunlar çok ya Emirdağ’da. Sorunsuz bir tarafı yok ki. İşsizlik var, bir düzen yok. Emirdağ’da pek bir düzen göremiyorum her yeri sorun olarak görüyorum. Mevcut belediye başkanından memnun değilim. Ben seçim değil geçim derdindeyim, işsizim. Hangisi gelirse kendine geliyor. Emirdağ’dan da yönetiminden de memnun değilim. 

Başkandan ben kişisel olarak memnunum

Emirdağ iş olarak, çalışma olarak ideal bir memleket. Başkandan ben kişisel olarak memnunum. Belediye başkanı olarak da devam etmesini istiyorum. Anlatmaya gerek yok. Caddeler, yollar görüyorsunuz. Gariban olarak kim varsa derdimize çare oluyor.

Hayırlısı kimse o olsun

Şu an da en büyük sorun olarak otopark görünüyor. Mevcut belediye başkanından memnunuz. Doğalgazımız geldi. Yollarımız da yapılıyor. Hayırlısı kimse o olsun ama Serkan Başkan ile devam. 

En büyük sorun işsizlik

Emirdağ’ın en büyük sorunu işsizlik diyelim. Göç alıyor, devamlı göç alıyor. Demek ki işsizlik var ki göç alıyor. Mevcut başkandan şikayetimiz yok. Yaptı bir şeyler, bakalım destekleriz.

Önemli olan yol

Emirdağ’ın büyük sorunu yok. Gidişattan memnunuz. Serkan Koyuncu iyi. Sebze pazarını yaptı, uzun çarşının gölgeliğini yaptı, herkes rahat oturuyor. Ana yolları yaptı. İstanbul gibi yol yaptı. Önemli olan yol. Her taraf pırıl pırıl. Ben AK Parti’den olana atarım oyumu. Kişiden ziyade partiye oy veririm.

Bizi kullanıyorlar, başka bir şey yapmıyorlar

Emirdağ’da değil bizim Adayazı’mızda sorun var. Emirdağ’ının lağımı bizden akıyor. Verilen sözlerin hiçbiri yerine gelmedi. Bizim köyümüzden lağım akıyor. AK Parti’den memnun değiliz. Veysel Eroğlu’dan beri Adayazı’ya bütün pislik geldi. Emirdağ’ın başkanı bize söz veriyor ama yapmıyor. Sadece bizi kullanıyorlar başka bir şey yapmıyorlar. Ne İl Genel Meclisi yardım ediyor ne bakanlar yardım ediyor. Sadece bizim halkımızın oyunu alıp gidiyorlar. Geriye dönüp de bakmıyorlar. 

Esnaflardan yana sorunumuz var

Geldiğimiz zaman esnaflardan yana sıkıntımız var. Belediye başkanı bence güzel çalışıyor. Biz zaten AK Parti’ye atıyoruz. 

Yollar büyük sorun

Emirdağ’ın en büyük sorunu bence yolları. Ben şu an da öğrenciyim. Öğrenci olduğum halde belediye başkanının bir şeyini göremedim. Akşehir’de yollardan yana sıkıntı yok ama burada sorun var. Seçilecek başkanın yollara el atması lazım.

Afyon Emirdağ’da feci kaza: ölü ve yaralı var Afyon Emirdağ’da feci kaza: ölü ve yaralı var

Trafik çok büyük sorun

Emirdağ’ın en büyük sorunu trafik bence. Mesela ana cadde üzerinde araçların olmaması lazım. Daha güzel bir görüntü olur. Otopark konusunda genel bir sıkıntı var

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş