Afyonkarahisar Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Türkiye’nin farklı illerinden sektördeki firmaların katılımı ile kapılarını araladı.
Afyonkarahisar’da uzun yıllardır hizmet veren Demireller Massey Ferguson da fuara katılan firmalar arasında yer aldı.

Afyon'da doludan zarar gören ekili alanların tespiti yapıldı Afyon'da doludan zarar gören ekili alanların tespiti yapıldı

- ⁠Traktör deyince deden toruna herkesin aklına Massey Ferguson gelir

Firma temsilcisi Süleyman Işıklı Afyon Postası’na yaptığı açıklamalarda, “Massey Ferguson’un 40 beygirden 240 beygire kadar olan bütün traktörleri burada. Çiftçi için her türlü hizmete uygun bütün traktörlerimiz var. Traktör deyince deden toruna herkesin aklına gelen Massey Ferguson. Biz de Massey Ferguson ile 10 yıldır çalışıyoruz, çiftçimize hizmet ediyoruz. Şu anda da traktöre yoğun bir ilgi var. Çiftçilerimiz memnun, ekipman olarak traktör geleceği noktaya gelmiş. Bütün özellikler var.” Dedi.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 19.44.06 (3)

- Debriyaj yok, baskı balata yok

Işıklı konuşmasının devamında “Bu traktörümüz 115 beygir. Debriyaj yok, baskı balata yok. Şimdi çiftçinin ömür boyu baskı balata derdi yok bu traktörde. Çift sürerken vites değiştirebilen tek traktör bu. Normalde traktörle çift sürerken bir viteste sürüyor. Vites değiştirmek istediğinde traktör duruyor ama bunda öyle bir dert yok. Birinci, 2’nci, 3’üncü vitesi kendisi belirliyor. Tabiri caizse kendi kendin, sürüyor. 

Whatsapp Image 2024 04 20 At 19.44.06

- Çiftçimiz bu traktörle fotoğraf çekiniyor

Bu da X35 diye geçen efsanevi traktörümüz. Herkes bununla fotoğraf çekiniyor. 1963 model. Tabi biz bunları görsel olarak koyduk buraya. Çiftçimiz burada gelip fotoğraf çekiniyor. Bahçe traktörlerimiz var.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 19.44.06 (1)

- Massey Ferguson candır gerisi heyecandır

2024 yılında çıktı bu traktörümüz, 4700 serisi diye geçiyor. 3 silindir bir motor. Teknoloji gelişti, 100 beygir traktör 3 silindir ile çok yüksek tork yakalıyor. Hem az yakıyor hem de tork gücü yüksek olduğu için inşallah bu sene bunlardan ümitliyiz. Bunlar ithal traktör, hepsi yurt dışından geliyor. Bu traktörler tam bir tarım canavarı. Yakıt yok performans çok. Massey Ferguson candır gerisi heyecandır.” ifadelerine yer verdi.

>>Kudret Kuş'un Haberi