CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, sahaya indi. Köksal, ilk ziyaretini Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ne yaptı. Burada Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı tarafından karşılanan Köksal, seçilmesi durumunda derneğe ait özel bir bina yapacağı sözünü verdi. Köksal’ın açıklamaları şöyle: 

-“ İstiklal Savaşı Gazisi İsmail Çavuş’un torunu olarak buradayım”

Ben Afyon’da efeler gibi dolaşabiliyorsam bu derneğin üyeleri sayesindedir. Herkesin bunu kabul etmesi gerekir. Bu derneğin benim hayatımda ayrı bir yeri var. Ben bir gazi torunuyum. İstiklal Savaşı Gazisi İsmail Çavuş’un torunu olarak bu derneğe her geldiğimde tüylerim diken diken oluyor. Bu vatan bölünmesin diye mücadele eden kahraman gazilerimize ve şehitlerimize minnet borçluyuz. Onlar siyaset üstüdür. Ben buna her zaman böyle baktım. Milletvekilliği boyunca şehit yakınlarının ve gazilerin haklarını savundum. Hak ettiklerini almaları için mücadele ettim. İnşallah bundan sonra onlara belediye başkanı olarak hizmet etmekten onur duyacağım. 

-“2 yıl önce bir hayalimden bahsetmiştim”

2 yıl önce İsmail Başkana bir hayalimden bahsetmiştim. Şehit yakınları için bir dernek binası… İçinde toplantı ve düğün salonu olan, şehit yakınları özel günlerinde kullanabilecekleri, yine istedikleri takdirde kiralayıp derneğe katkı sunacak bir bina hayalinden bahsetmiştim. Bunu Eskişehir Belediyesi, hayata geçirmek istiyor neden Afyon’da olmasın demiştim. Başkanda çok heyecanlanmıştı. Bir gün belediye başkanı olursam ilk işim bu olacak demiştim. İlk sözümü buradan veriyorum. İnşallah 31 Mart’ta Afyonkarahisar Belediye başkanı olacağım ve bu derneğe güzel bir dernek binası yapacağım. 

Afyon Saadet Partisi’nde listeler belli oldu: İşte Meclis Üyesi Listesi Afyon Saadet Partisi’nde listeler belli oldu: İşte Meclis Üyesi Listesi

418262948_10160896001624223_7420646717944694117_n

-“En çok gelir getiren otoparkın gelirini derneğe bağlayacağım”

Ayrıca derneğin kimseye muhtaç olmadan ayakta kalması için belediyenin en çok gelir getiren otoparkının ücretini derneğe bağlayacağım. Böylece dernek giderlerini rahatlıkla karşılayacak. Bu derneği biz siyaset üstü görmemiz gerekiyor. Bu derneğin yöneticilerine 2 kap yemeği çok görenlere yazıklar olsun. 

Kaynak: -Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.