Mehmet Zeybek, Afyon’da yeni belediye binasının yapılacağı yeri açıkladı Mehmet Zeybek, Afyon’da yeni belediye binasının yapılacağı yeri açıkladı

ESOB Başkanı Cengiz Üstün’ün açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Zafer Meydanı’nda yapılan yöresel ürünler pazarı etkinliği ile ilgili belediye ve organizasyon firmasına yüklenen Üstün, bu etkinlik ile Afyon esnafının ekmeğine kan doğrandığını söylemiş ve kendisine bazı ahlaksız tekliflerde bulunulduğunu öne sürmüştü. 

Söz konusu etkinliği yapan firmanın sahibi Ekrem Doğan, konuyla ilgili söz hakkı istedi. Doğan’ın söylediklerini olduğu gibi yayınlıyoruz: 

Hayatım Boyunca Alkol Kullanmadım

Afyon Esnaf Odaları başkanı Cengiz Beyin açıklamaları kendisinin bile inanmadığı talihsiz bir olaydır. Bahse konu geçen kişi şahsım Ekrem Doğan benim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hayatım boyunca alkol kullanmayan biriyim. Bunu gerek yakın çevrem gerekse tüm yakınlarım bilir. Cengiz Bey açıklamalarında esnafların Hatay Gaziantep Kahramanmaraşlı olmadığı yönünde beyanını esas alarak bu konudaki yalan ve iftira dolu cümlelerini size ekteki vergi levhaları ve şahsımın Hataylı olmadığını belirten ifadelerine hitaben vergi levham ve ikametgah adresim yine ekte belirtilmiştir. 

Ortaklık Talebimiz Olmamıştır

Cengiz bey Talihsiz konuşmalarına bir yenisini daha ekleyerek ortaklık teklif ettiğimi beyan etmiş bu hususta kendisinden ricamız belge bilgi ibraz etmesini hassaten rica ediyoruz. Bizim böyle bir talebimiz asla olmamıştır olamazda. Cengiz Bey hayatında benim yüzümü görmemiş sesimi duymamış beni tanımamaktadır.  

Depremzede Esnaflarımızla Fuarı Yaptık

Afyon esnaflarımızın da telefon numaraları mevcut olup tek tek kapı kapı dolaşılmış olup depremzede esnaflarımız ile birlikte bu fuarı yapmayı paylaşmış bulunup  Afyon esnafımızdan 15 firmanın katılımı ile gerçekleşmiştir. 

Ülkü Ocakları Yararına Yapıldı, Belediyeden Bir Kuruş Çıkmadı

Belediye başkanımız bizlere bu hususta depremzede esnaflar olduğumuzu bildiği için bizlere ramazan ayında ve bu son fuarda hiç bir şey talep etmeden Ülkü Ocakları yararına yapılan destek için yer tahsisi yapmış bulunmakta olup. Belediyemiz kasasından bir kuruş para çıkmamış tır bizdendir bir kuruş para talepleri olmamıştır.   Bu tür fuar organizasyonları yapılırken başkanımızın talimatı ile tüm şehrin esnafları davet edilmektedir ayrıca. 

Bu Açıklamalar Cengiz Beye Yakışmamıştır

Cengiz bey iftiralarına devam etmekte  olup ne yazık ki Afyon esnafına da kamçı vurmaktadır. Bugüne kadar hiç bir ürünümüz ile ilgili şikayet gelmemiş olup tarım gıda ve maliye kontrollerinden geçmiştir. Yine mevcut belgelerde denetlendiğine dair tarım gıda müdürlüğünde bulunmaktadır.  Ne yazık ki bu talihsiz açıklamalar Cengiz Beye yakışmamış olup hukuki süreç avukatlarımız tarafından başlatılacaktır.  Bizim cengiz beyden herhangi bir talebimiz herhangi bir görüşmemiz olmamıştır kendisi ismimi zikrederken fotoğrafımı gösterseniz kim bu diyecektir eminim.  Bu iftira dolu söylemlerini belgeleri ile ispatlamaz ise ki ispatlayamaz çünkü böyle bir konu olmamıştır.  

Savcılığa Şikayette Bulunsun

Ahlaksız teklif edildiğini vurgulamış bu hususta kendinden ricamız lütfen savcılığa bir an önce şikayette bulunması kendisinin ülkücü olduğunu beyan etmesi ancak ülkü ocakları yararına yapılan böylesi bir etkinliğe sahip çıkmak yerine iftira dolu söylemlerini devam ettirmesi abestir diye düşünüyorum.  Tekrar belirtmek isterim ki ispat etmez ise söylemlerini avukatlarımız yasal süreç başlatacaktır.

Cengiz Üstün Ne Demişti?

-Sılanur Kara’nın Haberi.