Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, ‘Hayatımız Maden Çalıştayı’ kapsamında kürsüye gelerek özetle şunları söyledi:

Afyon’da 10 Bin Kişi Ekmeğini Taştan Çıkarıyor

10 bin 211 kişi ekmeğini taştan çıkarıyor. Dolaylı olarak 30 bin kişi bu alandan ekmeğini kazanıyor. Önceki yıllarda ilimizin ihracatında yükselen bir ivme yakalayan madencilik sektörü, bu yıl durgunlaştı ve bir miktar gerileme yaşadı. Maden sektörü dünyanın en zor işlerinden bir tanesi. Bir ülkenin kalkınması için cari dengesinin sağlanması için en önemli sektör. 

Bu Sektör İki Üç Tane İşi Yapmayı Kabul Etmiyor

-Sayın bürokratlarımızdan destek talep ediyoruz. Ben inşaatçıyım. İnşaat mühendisiyim. 60 yıldır bu sektörde çalışıyoruz. 10 yıl bu sektörde çalıştık o kadar zor ki bıraktık kendi işimize geri döndük. Bu sektör iki üç tane işi yapmayı kabul etmiyor. 

Pandemiden Daha Kötü Durumdayız

-Pandemide dahi bu kadar kötü değildik. Pandemide daha iyiydik. Hatta mamul (işlenmiş) satışlarımız daha çok artmıştı. Ama son dönemde blok ve mamul satışlarımız ciddi oranda düştü. Bizim isteğimiz sektördeki bürokratik engellerin en aza indirilmesini talep ediyoruz.  

WhatsApp Image 2023-11-09 at 10.21.35-2

Destek Bizden Çalışmak Ve Döviz Kazandırmak Bizden

-Bir maden bakanlığının kurulmasını talep ediyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çok büyüdü genişledi. Bizim en büyük isteğimiz bu bakanlığın kurulması ve bu bakanlıkların yerelde güçlendirilmesini istiyoruz. Sayın vekillerimiz ve sayın bürokratlarımız sizden destek bizden çalışmak ve döviz kazandırmak bizden. 

-Nail Azbay’ın Haberi.