Ak Parti’nin Afyonkarahisar İl Başkanı 14 yıldır baro Başkanı olarak görev yapan Turgay Şahin oldu. Cumhurbaşkanı tarafından Ankara’da görev tevdi edilen Şahin, ilk açıklamasını Afyon Postası’ndan Gazeteci Nail Azbay’a yaptı. 

Şahin’in ilk açıklaması şöyle:

Başkan Burcu Köksal'dan Ankara'da Önemli Görüşmeler: Özgür Özel Görüşmesi Sonrası Flaş Açıklama Başkan Burcu Köksal'dan Ankara'da Önemli Görüşmeler: Özgür Özel Görüşmesi Sonrası Flaş Açıklama

“Görev beni heyecanlandırdı, İlk defa oldu”

Çok heyecanlandım. İdarecilik uzun yıllardır yapıyorum. Gerçekten böyle bir görev beni heyecanlandırdı. İlk defa oldu. Ağır bir sorumluluk aldığımı hissettim. Biliyordum ama aynel yakin şimdi vakıf oldum. Gerçekten büyük bir sorumluluk. Rabbim utandırmasın. İlimize hizmet etmeye çalışacağım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Söyledi?

Görevi Sayın Cumhurbaşkanımızdan teslim aldım. Sorumluluklarımızı hatırlattı. O konuda arkadaşlarımızla birlikte görevi tevdi aldık. Birlikte geldik birlikte döneceğiz. Rabbim bizi utandırmasın. 

Kongre Ne Zaman Oldu? 

Kongre konusunda henüz yetki belgesi alacağız. Önce ilçeler daha sonra il. Herhalde il başkanlığı… Herhalde yıl başına doğru olur. O zaman kadar hazırlıklarımızı yapacağız. 

Muhabir: Nail Azbay'ın Özel Haberi