AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyon Postası’ndan Nail Azbay’a özel açıklamalarda bulundu. Yurdunuseven’in açıklamaları şöyle: 

Tadımlık şeyler ikram ettik

Ben 6 defa bütçe çalışmalarına katıldım. Her bütçe döneminde iller kendi reklamını yaparlar. Neticede Afyon bir gastronomi şehri. Bunu da tüm milletvekillerine, danışmanlara, dün Aile Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm bürokratlarına yemek verildi. Bu bir reklamdır. Verdiğimiz bir tabak içerisinde küçük bir et parçası, bir kepçe kadar keşkek, patlıcan musakka ve küçük bir tatlı verdik. Tadımlık bunlar, gelenektir bu verilir. Bu sene bize koordinasyon görevi verdiler. Ben bu yemeği verdiğimi iddia etmiyorum. Bana koordinasyon verdiler. Buna rağmen biz belediyemize 136 bin TL gibi belediyemize katkıda bulunduk. Bunu yatırdık. Haber oldu da mı yatırdık, hayır. Bedel sonra çıkıyor biliyorsunuz. Beni tanıyanlar kamuya karşı ne kadar hassas olduğumu çok iyi bilir. Benimle çalışanlar bunu çok iyi bilir.

İYİ Partili vekilin yaptığı çok ayıp 

Dün İYİ Parti Milletvekilinin yaptığı şey çok ayıp bir şey. Belediyeye yıktı falan diyerek kendi reklamını yaptı. Bunu yıllardır AK Parti milletvekilleri yapar. Diğer vekillerin adı geçmez zaten. 

Afyon yemeklerini herkes çok sevdi

Herkes şunu söyledi, Afyon yemekleri bu güne kadar yediğimiz yemeklerin arasında en güzel yemekti dediler. Bu insanlar Afyon’dan geçerken girelim tatlı yiyelim esnaftan alışveriş yapalım demezler mi? 

Tüm partilerin milletvekilleri bu yemeği yedi

Bunlar ekonomiye katkıdır. Biz reklam yapıyoruz netice itibariyle, biz ilimizi temsil ediyoruz. Belediyeye yıkmışlar mantığı yanlış. Bunun faturası geldi biz bunu ödedik. Biz burada dediğim gibi ilimizi temsil ettik. Tüm partilerin milletvekilleri, danışmanlar ve bürokratlar bu yemeği yedi. 

İYİ Partili Alper Yağcı’dan eleştirilere açık ve şeffaf bir belediye vaadi İYİ Partili Alper Yağcı’dan eleştirilere açık ve şeffaf bir belediye vaadi

'Neden bugün ödeme yapıldı' diyenlere yanıt

Neden bugün ödeme yapıldı diyormuş bazıları, çünkü yemek 17 Aralık akşam verildi, ödeme bugün yapıldı. İnsan daha yemedigi, servis sayısı belli olmadan hesabi nasıl öder? Bu şuna benziyor, lokantaya girip al şu 500 TL yi bize yemek getir, çıkarken hesaplaşiriz gibidir.

Yurdunuseven, belediyeye ödeme yaptığını gösteren makbuzuda gazetemize gönderdi. İşte o makbuz...

WhatsApp Image 2023-12-18 at 16.25.36

-Sılanur Kara'nın Haberi.  

Editör: Sılanur Kara