AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay güne vakıf ve cemiyetleri ziyaret ederek başladı. Uluçay’a ziyaretlerde Orman ve Su İşleri E. Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Kadın Kolları Başkanı ve Ferda Ertürk teşkilat mensupları eşlik ettiler.

Uluçay ve beraberindeki heyet Serhendi Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Meşveret Vakfı’nı ziyaret ettiler. 

AK Partili Uluçay: “AK Parti sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğinde çığır aştı” AK Partili Uluçay: “AK Parti sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğinde çığır aştı”

WhatsApp Image 2024-02-01 at 17.19.12

“Vakıflarımız toplumumuzun mihenk taşlarıdır”

Uluçay ziyaretler sonrasında bir açıklama yaparak, “Bizler sivil toplum kuruluşlarımızın, vakıflarımızın ve cemaatlerimizin toplumumuzun mihenk taşlarımız ve omurgalarımız olduğunun bilincindeyiz. Dava arkadaşlarımla birlikte Afyonkarahisar’ımızdaki tüm siyasi taleplere hakimiz lakin asıl gayemiz, asıl davamız İslam Ümmeti’nin son kalesi olan ülkemize hizmet etmek. Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımızın milli ve manevi değeri olan vakıflarımıza ve cemaatlerimize olan hassasiyetini de biliyoruz. Gelecek nesillerin ve gençlerimizin daha şuurlu nesiller olarak yetişmesi açısından sizlerin desteğini almak bizim için çok önemli bir husus. Yeni dönemde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz birçok büyük projemiz ve çok önemli yatırımlarımız var. Bunların pek çoğu eğitim ve teknolojik alanda gençlere yönelik olan projeler. Gençliğin inşası noktasında sizlerin desteklerini almanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle birlikte hareket ederek gençlerimizi kötü alışkanlarından kurtararak manevi anlamda da İslam’ın Kalesi olan ülkemiz de neler yapılması gerektiğini hep birlikte anlatacağız. Bunu da vakıflarımızla iş birliği içerisinde birlikte yapacağız inşallah” dedi.

WhatsApp Image 2024-02-01 at 17.19.25

Uluçay açıklamasına şöyle devam etti; "Vakıflarımızın gerçek manada ilim adamı ve bilim adamı yetiştirme noktasındaki gayretlerinizin farkındayız. Bizler de yeni dönemde sizlerin desteklerini alarak gelecek nesillerin inşası için hizmet Afyonkarahisar’ımıza hizmet edeceğiz. Vakıflarımızın da pek çok çalışması gençlerimiz için. Biz de bu noktada sizlere gereken hassasiyeti göstereceğiz."

Ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sonlandırıldı.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek