Yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları da belli olmaya başlıyor. Bu kapsamda Ak Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adayları da netleşmeye başlıyor. Gazeteci Nail Azbay, X Hesabı(Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, Şükrü Tunçbilek’in belediye başkan aday adaylığı noktasında partiye resmi başvuruda bulunacağını ve Pazartesi günü bunu kamuoyuna duyuracağını söyledi. 

Nail Azbay: 'Şükrü Bey İle Görüştüm, Kendisi Pazartesi Günü Açıklama Yapacak'

Azbay, X Hesabı’nda şunları söyledi: “AK Parti’den Afyon’da ilk resmi belediye başkan aday adayı belli oldu. O isim Şükrü Tunçbilek… Şükrü Bey ile görüştüm, kendisi Pazartesi günü il başkanlığında resmen aday adayı olduğunu kamuoyuna duyuracak”

Ekran Resmi 2023-11-18 13.36.59

Şükrü Tunçbilek-1

Şükrü Tunçbilek Kimdir? 

1978 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. 

İlk, orta ve lise eğitimini Afyonkarahisar’da tamamladı. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2001’de mezun oldu. 

Üniversite eğitiminden sonra resmi mali müşavirlik stajı ile iş hayatına başladı. 

Sağlık, eğitim, gıda ve turizm sektörlerinde 22 yıl boyunca idari ve mali işler yönetimi, işletme müdürlüğü olmak üzere üst düzey yönetici konumunda 2023 yılı Ağustos ayına kadar çalıştı. 

Afyon’da AK Parti ve MHP’li vekil ‘Okulu ben yaptırdım’ yarışına girdi! Afyon’da AK Parti ve MHP’li vekil ‘Okulu ben yaptırdım’ yarışına girdi!

Tunçbilek, bu süreçte aktif siyasette de rol aldı. 

2018 yılında İbrahim Yurdunuseven’in AK Parti’de il başkanı olduğu dönemde il yönetim kurulu üyeliği yapan Tunçbilek, Hüseyin Sezen döneminde de dış ilişkilerden sorumlu il başkan yardımcısı oldu. 

2019 yılında Afyonkarahisar Belediye Meclis üyesi seçilen Tunçbilek, burada plan ve bütçe komisyon üyeliği, Eğitim ve Spor Komisyon Başkanlığı, Türkiye Enerji Kentler Birliği Üyelikleri, AFJET Yönetim Kurulu Üyesi gibi çeşitli görevleri halen yürütüyor. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Tunçbilek, AK Parti’de siyasete devam ediyor. 

-Kudret Kuş’un Haberi.