AK Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi aday adaylığı başvurularını almaya başladı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay bugün yaptığı basın açıklamasında aday adaylarının; Belediye başkanlıkları için 9-17 Kasım tarihleri arasında, belediye meclis üyelikleri için de 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabileceklerini duyurdu. 

Önce e-başvuru yapılacak

Adaylık ön başvurularının basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılması gerektiğini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Başvuruların kesinleşmesi için aday adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde İl veya İlçe Başkanlıklarımıza teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurular işleme koyulmayacaktır. 

19 Kasım’da temayül yoklaması yapılacak

MHP’li Taytak: Afyon Beton Travers Fabrikası’nın kapasitesi artacak, işçi alımı yapılacak MHP’li Taytak: Afyon Beton Travers Fabrikası’nın kapasitesi artacak, işçi alımı yapılacak

Uluçay açıklamasının devamında şunları söyledi: Başvuru sürecimiz tamamlandıktan sonra il ve ilçe belediye başkanlıkları teşkilat temayül yoklaması partimizin belirlediği yerde 19 Kasım tarihinde genel merkez yetkililerimizin katılımıyla online olarak gerçekleştirilecektir. Sürecin partimiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, aday adayı olacak dava arkadaşlarımıza bu kutlu yolda başarılar diliyoruz. 

-Afyon Postası’ndan Sılanur Kara’nın Haberi. 

Editör: Sılanur Kara