Afyon İYİ Parti 300 kişi ile yürüdü: Çay'ı alacağız Afyon İYİ Parti 300 kişi ile yürüdü: Çay'ı alacağız

AK Parti, kamuoyu tarafından merakla beklenen belediye başkan adaylarını bu hafta açıklayacak. AHaber’in haberine göre, aday belirleme sürecini AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde titiz bir çalışma ile yürüten parti yönetimi, 5 ayrı parametreyi baz aldı. Partinin 7 Ocak'ta İstanbul Haliç Kongre merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında 15'i büyükşehir olmak üzere 26 belediye başkan adayını açıklanması ile tüm Türkiye'yi Türkiye Yüzyılı hizmet belediyeciliği heyecanı sardı. 48 il adayı için gözler Ankara'ya çevrildi.

-İlçeler Ay Sonunda Açıklanacak

Ankara'da yapılacak aday tanıtım töreninde sadece il belediye başkan adayları açıklanmış olacak. İlçe belediye başkan adayları için çalışmalar ise devam ediyor. İlçe belediye başkan adaylarının da Ocak ayı sonuna kadar açıklanması planlanıyor. Bu kapsamda Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir gibi metropol illerin ilçe adaylarının açıklanmasına Başkan Erdoğan bizzat katılacak.

-Afyon Adayı Kim Olacak? 

Herkes Afyonkarahisar’da AK Parti’nin adayının kim olacağını merakla bekliyor. Bu konuda Afyon Postası’na konuşan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay genel merkezde tüm hazırlıkların sürdüğünü, aday açıklama takviminin kendilerine henüz bildirilmediğini söyledi. AK Parti, CHP’li Burcu Köksal ve MHP’li Sezer Küçükkurt’un karşısına kimi aday olarak sahaya sürecek merakla bekleniyor. >

Kaynak: -Kudret Kuş’un Haberi.