MHP'li Küçükkurt: Vatandaş odaklı projelerimizle sorunları çözeceğiz MHP'li Küçükkurt: Vatandaş odaklı projelerimizle sorunları çözeceğiz

TUİK, 2023 yılı nüfus verilerini açıklamıştı. Bu verilere göre Afyonkarahisar 750 bin olan büyükşehir sınırını aşarak 751 bin 344 nüfusa ulaştı. Ancak tek başına nüfus sınırını geçmek bir ili büyükşehair statüsüne çevirmiyor. Bunun için TBMM’de kanun teklifi verilip bu kanun teklifinin kabul edilip yasalaşması gerekiyor.

-Diğer milletvekillerinden destek istiyorum

Bu noktada ilk adımı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun attı. Olgun, Afyonkarahisar’ın büyükşehir olması için TBMM’ye kanun teklifi sundu. Bu konuda Afyon Postası’na konuşan Olgun, “Afyonkarahisar’ımız 751 bin 344 nüfusa ulaştı. Bu nüfus sayısı ile birlikte büyükşehir sınırını aştık. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bizde şehrimizin büyükşehir statüsü kazanması noktasında bu şehrin milletvekili olarak bizde ilk adımı atan milletvekili olma gururu yaşıyoruz. Şu anda Afyonkarahisar’ın büyükşehir olması için kanun teklifi hazırlayarak TBMM’ye sundum. Şehrimizin diğer vekillerinin de bu konuda desteğini istiyoruz. Hep birlikte Afyonkarahisar’ı büyükşehir statüsü kazandıralım.” Dedi.  Olgun’un bu adımına Afyonkarahisar’ın diğer milletvekillerinin destek vermesi bekleniyor.

Hakan Şeref Olgun'un verdiği kanun teklifinde beldelerin statüsünün korunması konusu yer aldı. 

İşte o kanun teklifi...

Ekran Resmi 2024 02 06 10.37.48

 -Kudret Kuş’un Haberi.

Kaynak: -Kudret Kuş’un Haberi.