Özbekistanlı genç kızlara ‘evliliğiniz formalite olacak vaadinde bulunan’ "Rabia" adındaki kadın bu durumu Afyonlu damat adaylarına hiç bahsetmemiş. Olay Star TV'de "Zahide Yetiş İle Yeniden Başlasak" programında gündem oldu. Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Mahmutköyü ile Balçıkhisar Köyü’nde çok sayıda damat adayı bu çete tarafından mağdur edildi.  Pek çok kişi ineklerini, mallarını satarak yabancı gelinlerle evlendi. Kimisinin evliliği bir hafta kimisinin ise 6 ay sürmüş. Her bir damat adayı 150-200 bin TL dolandırıldığını söylüyor. Kimi damat adayları da kendileri ile evli ve çocuklu kadınların evlendirildiğini bunu çok sonra öğrendiklerini söylüyor. 

Melek Mosso Afyonkarahisar'a Konser İçin Geliyor Melek Mosso Afyonkarahisar'a Konser İçin Geliyor

Muhtar: 7 gelin geldiyse 4 aile mağdur

Balçıkhisar Köyü Muhtarı Dinnur Kavak, köyde pek çok kişinin bu yabancı gelin olayından dolayı mağdur olduğunu söyleyerek şunları söyledi: “Gençlerimiz evlenmek zorunda kalıyor. Bu tip kişilere maalesef başvurmak zorunda kalıyorlar. Bu insanların iyi niyetlerini kötü niyetli kişiler dolandırılıyor. Köyümüze gelen yabancı gelenlerin sponsoru Rabi Hanım. 7 gelin geldiyse 4 aile mağdur. İnsanımız daha mağdur olmasın”

WhatsApp Image 2023-12-11 at 23.08.12-3

Tarlaya gidip geldim, yoktu

İneğini satıp evlenen Halil Bey, yaşadıklarını şöyle anlattı: “5 sene önce evlendim. Isparta’ya gittim. Berna Diye bir hanımla görüştük. 10 Bin TL bana vereceksin dedi. Evleneceğin kişiye 2 bilezik yapacaksın dedi. Biz 2 gün sonra gelini getireceğiz dediler. Geldiler, o gün evde kaldık. Ertesi gün Afyon’a gittik. İmam nikahı yaptık. 3.5 ay durdu. Ben bir gün tarlaya gittim. Geldiğimde Şahsenem yok. Komşulara sordum, bir tane taksi geldi alıp gitmişler” 

WhatsApp Image 2023-12-11 at 23.08.12-2

200 Bin TL Kaptırdım

Mahmutköyü’nde yaşayan Sefa isimli 23 yaşındki gençte 200 bin TL kaptırdığını söyleyerek şöyle konuştu: “Bana kız getirdiler. 150-200 bin TL’ye yakın para kaptırdım. Birini getiriyordu uçağa binemedi dedi. İkincisinde hasta oldu dedi. Üçüncüsü gene olmadı. En sonunda bir kişiyi getirdi. 15 gün boyunca bizimle kaldı. Resmi nikahı kıydık. Daha sonra o da gitti”

500-600 bin TL param gitseydi bunlar yaşanmasaydı

Bu çetenin eline düşen başka bir genç ise, “keşke 500-600 bin TL param gitseydi bu durumu yaşamasaydım” dedi. O genç yaşadıklarını şöyle anlattı: “Rabia Gökçe diye bir bayan getirdiler bana. 2 ay dört gün kaldı bende. 150-160 bin TL gitti. Para önemli değil. 500-600 bin gitseydi de bu duruma düşmeseydik. Bana gelen hanıma beni iş yeri sahibi olarak tanıtmış. Beni patron olarak tanıtmışlar”

WhatsApp Image 2023-12-11 at 23.08.25

Bir hanım getirdi 4 Gün sonra gitti

Bir başka mağdur genç ise yaşadıklarını anlatarak, “Ben bir hanım getirdi seçtim beğendim. 4 gün kaldı. Sonra ikinci hanım geldi. O da 2 ay kaldı. O da gitti. Toplam 150 bin TL civarında gitti. Rabia Gökçe diye biri getirdi bize bu kadınları” dedi. 

WhatsApp Image 2023-12-11 at 23.08.12

Eşi ve çocuğu olan kişiyi bana getirdiler

Bir başka genç ise evli ve çocuklu bir kadını kendisine eş olarak getirdiklerini bunu çok sonra öğrendiğini anlatarak şunları söyledi: “60 bin TL istediler bana. Başvurun dedi benden parayı gönder dediler. Gönderdim. 15 gün sonra geldi. Eşi ve çocuğu olduğunu öğrendim. Şu anda resmi nikahımda bu kişi. Ben bu kişiyi boşamak istiyorum. Ama şu an yok ortada. Benimle 6 ay kaldı.”

Haberin Videosu...

-Kudret Kuş'un Haberi. 

Editör: Kudret Kuş