Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Fatih Topuz, Afyonkarahisar’ın Çay İlçe Kaymakamı olarak atandı. Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı olarak atandı.
Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı olarak atandı.

Yeni Görev Yerleri

Bu atamalarla birlikte Afyonkarahisar’daki yerel yönetimlerde önemli değişiklikler yapıldı. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Fatih Topuz, Çay İlçe Kaymakamı olarak atanırken, Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ve Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Uysal Kimdir?

1973 Köyceğiz (Dalyan) Muğla'da doğdu. İlkokulu doğduğu köy; Okçular Köyünde, ortaokulu ve liseyi 1990'da Ortaca Lisesi'nde bitirdi.
        1995 yılında Uludağ Üniversitesi  İ.İ.B.Fakültesi  Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.
        1996 yılında Dalaman Havalimanında 8 ay süreyle Duty-Free shop satış elemanı olarak çalıştı.
        Askerliğini (1996 Kasım-1998 Mart) dönemi Eğirdir Dağ Komando okulu ve 2/5 Jandarma Komando Tb. Beytüşşebap/ŞIRNAK Yedek Subay Tim Komutanı olarak görev yaptı.

        Askerlik dönüşü, 1998 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak Muğla Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı 2000 yılında kaymakamlık adaylığı döneminde 8ay süreyle Londra’da dil eğitimi ve incelemelerde bulundu  .
        Denizli(Babadağ), Sinop(Ayancık), Kütahya(Dumlupınar) Kaymakam vekilliklerinde bulundu.
2002-2010 yılları arasında sırasıyla Bolu(Kıbrısçık), Erzurum(Çat), Isparta(Uluborlu) Ardahan (Göle) Kaymakamlıklarında bulundu. 2010-2013 yılında Karabük Vali Yardımcılığı, 2013-2016 yılında Burdur Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 
        Ali Uysal, 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile İpsala Kaymakamlığı görevine atandı.
        1 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan kararname ile Edirne Vali Yardımcılığına atanmış olan Uysal, 2 Temmuz 2024 tarihli kararname ile Afyonkarahisar Vali Yardımcılığı'na atanmıştır. 

        Evli olan Sayın Uysal’ın,  1 kız ve 1 erkek çocuğu vardır.

Bilinçsizliğin sonucu kayık mezarlığı oldu Bilinçsizliğin sonucu kayık mezarlığı oldu

Aliuysal

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin Kimdir?

1967 yılında Antalya – Korkuteli’nde doğdu. Antalya Çağlayan Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.
Kamu görevine İdari Yargı Hakim adayı olarak Ankara Bölge İdare Mahkemesinde başladı. Danıştay Tetkik Hakimliği ve Kayseri İdare Mahkemesi üyeliğine atandı.
Kendi isteği ve HSYK’nın muvafakatı ile Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Üstün başarılı derece ile stajı tamamlayarak Giresun-Alucra Kaymakamı olarak göreve başladı. Diyarbakır-Eğil Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Bilecik-Osmaneli Kaymakamlığı, Niğde Vali Yardımcılığı, Rize-Pazar Kaymakamlığı, Manisa-Demirci Kaymakamlığı, Konya-Akşehir Kaymakamlığı, Balıkesir-Susurluk Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
Rize-Pazar Kaymakamlığı sırasında (2005-2009) dönemin Valisi tarafından başarılı çalışmaları nedeniyle yılın idareciliğine teklif edildi. Yine Rize Valisi Zekeriya Şarbak tarafından, KÖYDES ve diğer işlerdeki başarıları nedeniyle Pazar Kaymakamlığı uhdesinde Rize Vali Yardımcılığı Vekilliğine getirildi. Verilen görevi başarıyla yerine getirerek 2009 yılı KÖYDES yatırım programını Türkiye genelinde birinci sırada bitirdi.
5 yıl süreyle yürüttüğü Demirci Kaymakamlığında yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz tarafından Başarı Belgesi ile taltif edildi. 2013 yılında Manisa Valisi tarafından Yılın İdareciliğine aday gösterildi.
2017 Eylül ayında Bucak İlçe Kaymakamlığı görevine başlayan Sezgin Kayyum olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimine kadar Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.
Bucak Kaymakamlığı görevi sırasında BEKAP'ı (Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi) uygulamıştır. Proje açılışlarına Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş ve Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz da katılarak desteklerini vermişlerdir.
Yalçın Sezgin Bucak Belediye Başkan Vekili olarak Bucak Belediyesinde sosyal ve kültürel belediyeciliğin kurumsal temellerini oluşturmuş ve bu alanda çalışmalar başlatmıştır.
Sıfır atık konusunda Bucak Belediyesince hazırlanan proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kabul edilmiş, Bucak Belediyesi TBMM ve Başbakanlıktan sonra üçüncü sırada, Belediyeler içinde birinci sırada Bakanlık proje desteğini almaya hak kazanmıştır.
Şeffaf belediyecilik anlayışı gereği görev süresi içinde yapılan harcamaları kamuoyu ile paylaşan Yalçın Sezgin, altyapı hizmetlerinde geçmiş yıl ortalamalarının üzerinde bir çalışmayı vatandaşın hizmetine sunmuştur.
Öğretmen Sıla Sezgin ile evli olup, biri kız iki çocuk babasıdır. 
8 Ağustos 2019 tarih ve 30856 sayılı Resmi Gazetenin 2019/268 Karar sayısı ile Antalya vali yardımcılığına atanmıştır.

2 Temmuz 2024 tarihli kararname ile Sezgin Afyonkarahisar Vali Yardımcısı olarak atanmıştır. 

Yalcin Sezgin I 3S

Muhabir: Hanım Sündük