AK Parti genel merkezinde adaylar üzerinde bizzat çalışma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 51 ilin milletvekilleri, belediye başkanları, kadın gençlik kolları ve ana kademeden il ilçe yönetimi ile parti genel merkezinde temayül çalışması yaptı.

51 ilin içerisinde yer alan Afyonkarahisar'dan da toplantıya katılım vardı. Yapılan toplantıda Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, eski vekillerden Halil Ürün, İl Gençlik Kolları Ethem Karahan ve İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de yerlerini aldılar. 

Cumhur İttifakı bileşeni MHP ile il belediye başkalıklarına dair çalışmalarını sonuçlandıran AK Parti, bu süreçte belediye meclis üyelikleri için de yine MHP heyetiyle bir araya gelecek.

Ediniln bilgilere göre meclis üyelikleri için fermuar sistemi uygulanacak. Heyet çalışmalarının tamamlanmasının ardından AK Parti genel başkan yardımcılarının her biri 5 il ve o ilin ilçelerinin belediye meclis üyelerinin belirleyecek komisyona başkanlık edecek. Komisyonda, belediye başkanı, il-ilçe başkanı, ana kademe, kadın ve gençlik kolları başkanları yer alacak.

Afyon’da asansörün ana kartını çalan hırsızlara 74 yaşındaki kadından şiveli tepki: Canından yanasıcalar Afyon’da asansörün ana kartını çalan hırsızlara 74 yaşındaki kadından şiveli tepki: Canından yanasıcalar

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş