Afyonkarahisar Yazarlar  ve Şairleri Derneğinin  “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” münasebetiyle Yunus Emre’nin duygu ve düşüncelerinin tanıtılması ve ilimizde yeni şairlerin yetişmesi amacıyla ilimiz genelinde Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu şiir yarışması sonuçları belli oldu. Dernek başkanı Muharrem Günay’ın verdiği bilgilere göre, Yarışmada Ortaokul dalında 1.Nciliği Sandıklı Ali Çetinkaya Ortaokulu’ndan Medine Ceylin Hançer, 2.Ciliği AbdurrahimMısri Ortaokulu’ndan Elif Feyza Arslan, 3.Cülüğü  Çıkrık Öğretmen Hamza Kesman Ortaokulu’ndan Sinem Demir elde ederken. Liseler dalında 1.Ciliği Özel Genç Kalemler Okullarından Özel Genç Kalemler Fen Lisesi öğrencisi Azra Kumru, 2. Ciliği Merkez Osman Gazi Anadolu Lisesi’nden İbrahim Ziyanak, 3.cülüğü ise TED Kolejinden TED Özel Anadolu Lisesi öğrencisi  Musta Bilgiç elde ettiler.

TÜM ŞİİRLER KİTAP HALİNDE BASILACAK

Yarışmaya katılan şiirlerin tamamı kitap haline getirilecek olup İl Özel İdaresi tarafından basılacak ve yarışmaya katılan öğrencilere de verilecektir.

ÖDÜLLER TÜRKELİ GAZETESİ SAHİBİ ÖNDER ARTUK’TAN.

Yarışmaya katılan öğrencilere ödüllerini vermeyi İlimizin saygın İş adamalarından Türkeli Gazetesi ve Rahmiye Sare Palalı Okulları sahibi Önde ARTUK üstlendi. Ödül töreni 24 Aralık 2021 günü düzenlenecek bir törenle verilecek. Ödül olarak 1. Cilere 1’er gram altın, 2.Cilere 400’er TL. Üçüncülere ise 300’er TL. Para ödülü verilecektir.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE OKULLARI LİSELER

Azra Kumru, Lise 1.Cisi, Özel Genç Kalemler Fen Lisesi

İbrahim Ziyanak, Lise 2.Cisi Osmangazi Anadolu Lisesi

Mustafa Bilgiç, Lise  3.Cüsü  TED Özel Anadolu Lisesi

Gülcan Turgun,Lise 4.Cüsü, Özel Genç Kalemler MTAL (Sağlık Koleji)

Alper Coşkun, Lise 5.Cisi Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi (AKAL)

ORTAOKULLAR

Medine Ceylin Hançer, Ortaokul 1.Cisi. Ali Çetinkaya  Ortaokulu Sandıklı

Elif Feyza Arslan, Ortaokul 2.Cisi AbdurrahimMısri Ortaokulu

Sinem Demir, Ortaokul 3.Cüsü Çıkrık Öğretmen Hamza Kesman Ortaokulu

Esra Öztürk, Ortaokul 4.Cüsü Dinar Fatih Ortaokulu

Ayşegül Akkoyun, Ortaokul 5.Cisi  Kurucaova Ortaokulu Bolvadin