Sağlık Bakanlığı tarafından 2018 yılından bu yana gençlerin ruh sağlığının korunması ve psikolojik dayanıklılığının arttırılması için çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda kurumlar arası işbirliğini güçlendirmek amacıyla ilgili kurumlarla işbirliği içinde farkındalık ve önleme faaliyetleri de yapılıyor. Afyonkarahisar’da da İl Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında geçtiğimiz aylarda, ilgili kurumlarla yapılan hazırlık toplantılarının ardından programın diğer basamakları gerçekleştiriliyor. 

Afyon Sandıklı'da şap aşılaması seferberliği: Tam 22 bin aşı yapıldı! Afyon Sandıklı'da şap aşılaması seferberliği: Tam 22 bin aşı yapıldı!

GençlikRuhSağlığı (25)

Afyonkarahisar’da üniversite okuyan öğrencilerin iyilik halini ve ruh sağlığını güçlendirmek amacıyla söyleşiler yapıldı. 

“Kendime İyi Bak; Güç Sende, Biz Yanında”  

“Kendime İyi Bak; Güç Sende, Biz Yanında” teması ile gerçekleştirilen söyleşilerde gençlere stres yönetimi, yalnız hissetme, aileden ilk kez ayrılmanın beraberinde getirdiği güçlüklerle baş etme, teknoloji ve internet vb. bağımlılıkları konularında bilgiler verildi. Konuşmacıların, gençlerin sorularını cevaplamasının ardından söyleşiler sona erdi. 

>>Egemen Toprak Çiçek’in Haberi