Belli sayıda gruplar halinde yapılan eğitimde temizlik görevlilerine güzel ve etkili konuşma ile birlikte toplumda kabul gören davranış şekilleri konusunda bilgilendirme yapıldı. 
Eğitim çalışma Afyonkarahisar Şehir Tiyatroları Salonunda yapıldı. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından organize edilen eğitim çalışması belediyenin farklı birimlerinden yapılırken, bu hafta ise Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellere yönelik eğitim verilmeye başlandı. 400 personelin katılacağı eğitim çalışması mesai saatlerine göre belli gruplar halinde yapılacak.
Eğitmen Aydemir Kurt tarafından verilen eğitim çalışmasında personellere özellikle vatandaşlarla nasıl diyalog kurmaları gerektiği anlatılarak, toplum tarafından kabul görmüş davranış şekilleri anlatıldı.

Hava Tahmin Uzmanı açıkladı: Çarşamba gününe dikkat, Afyon’a geliyor Hava Tahmin Uzmanı açıkladı: Çarşamba gününe dikkat, Afyon’a geliyor

“Amacımız personel ve çalışanların iletişim ile ilgili eksikliklerini gidermek”

AW077093_02

Eğitim çalışması ile ilgili konuşan Kurt, amaçlarının personellerin daha etkili ve güzel bir konuşmaya sahip olmalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Kurt, “Buradaki temel amaç sokaktaki insanlarla muhatap olan personel ve çalışanların iletişim ile ilgili eksikliklerini gidermek. Bizim temel amacımız bu. Bu eğitimler bütün birimlerde de devam edecek. Çalışmada yaklaşık 400’e yakın temizlik görevlimiz eğitim alacak” dedi.
Eğitim çalışmasına katılan Fatih Kaplan ise eğitimin verimli geçtiğini kaydederek, “Çevremizde ki insanlarla daha güzel etkili iletişim kurabilmek için hocamız bize çok güzel şeyler anlattı” ifadesini kullandı.

Kaynak: İHA