Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman’ın belediyenin makam aracı ile her sabah kendisine ait iş yerine gitmesine ve saatlerce burada kalmasına  Gazeteci Nail Azbay, X Hesabı üzerinden tepki gösterdi. Başkan Karaman için “part time başkanlık” tanımlaması yapan Azbay’ın sözleri şöyle: 

AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği

-Sinanpaşa Belediye Başkanlığına ait makam aracı

“Bu videoyu bu sabah saat 09.55’de Afyon şehir merkezindeki Basın Caddesi’nde çektim. Otoparkta 03 RJ 600 resmi plakalı bir araç var. Yaklaşık 2 hafta önce de bu saatlerde aynı caddeden geçmiştim ve bu araç yine buradaydı. Bu araç Sinanpaşa Belediye Başkanlığı’nın makam aracı. Burada ne işi var derseniz izah edeyim. Bu otoparkın tam karşısında bir ofset işletmesi var. İşte bu işletme Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman’a ait. Sanırım bir şeyleri anlamaya başladınız”

-‘Part time’ belediye başkanlığına başlamış

Başkan bey sanırım belediye başkanı seçildiğini unutmuş ya da part time belediye başkanlığına başlamış olacak ki belediyede olması gereken saatte kendi işletmesinde bulunuyor.  Camdan baktım kendisi içerideydi. Milletin oyu ile seçilen ve bu millete hizmet etmesi gereken belediye başkanı belediyede olması gerektiği saatte belediyenin resmi aracı ile belediyeden 40 kilometre uzaklıkta olan kendi şahsına ait işyerinde bulunuyor. Bunun adı arsızlıktır… Bunun adı kul hakkı yemektir. Tek kelimeyle yazıklar olsun”

-Kudret Kuş’un Özel haberi.

Editör: Kudret Kuş