2024 yılında Afyonkarahisar’da nereye okul, nereye çok amaçlı spor salonu nereye kültür merkezinin yapılacağı bugün belli oldu. İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarında 2024 yılı bütçesi 1 Milyar 200 Milyon TL olarak kabul edildi. Bu bütçenin 90 Milyonu eğitime ayrıldı. 

Çok Amaçlı Salon Yapılacak Yerler

Bolvadin Gazi Ortaokulu bahçesine çok amaçlı salon yapımı için 5 Milyon TL, İhsaniye Döğer İlkokulu Bahçesine Kapalı Spor Salonu yapımı için 2 Milyon TL, Sandıklı AKram İmam Hatip Ortaokulu bahçesine çok amaçlı salon yapımı için 2 Milyon TL, Emiğrda Aziziye Okulunun bahçesine çok amaçlı konferasn salonu yapımı için 5 Milyon TL, Bayat Çok amaçlı salon yapımı için 5 Milyon TL, Evciler Gökçek Ortaokulu Bahçesine çok amaçlı salon yapımı için 2 Milyon TL ayrıldı. 

10-3

Dazkırı’ya Kültür Merkezi İnşa Edilecek

Sandıklı Proje İmam Hatip Ortaokulu bahçesine çok amaçlı salon yapımı için 500 bin TL, Dazkırı Kültür Merkezi Yapımı için 3 Milyon TL, Merkez Salar Spor Salonu için 500 bin TL, Merkez Beyyazı İlkokuluna toplantı ve etkinlik salonu yapımı için 500 bin TL ayrıldı. 

Afyon'da zararlı organizma tespiti yapıldı Afyon'da zararlı organizma tespiti yapıldı

Nereye Okul Yapılacak?

İhsaniye Bozhüyük İlköğretim Okulu yapımı  için 3 Milyon TL, Bolvadin Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Bahçesine 3 derslikli anaokulu yapımı için 1 Milyon TL, Dinar Doğanlı 4 derslikli ilkokul yapımı için 2 Milyon TL, Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu Bahçesine anaokulu yapımı için 2 Milyon TL, Merkez Susuz İmam Hatip Ortaokulu yapımı için 1 Milyon TL, Fethibey Anaokulu yapımı için 500 bin TL, Merkez Işıklar İstiklal Mahallesi İlkokul Yapımı için 500 Bin TL ayrıldı. Yine devam eden ve yeni yapılacak olan okul yapımları için 30 Milyon 500 Bin TL ayrıldı.  

Kaynak: Afyon Postası'ndan Sılanur Kara’nın Haberi.