Afyon Postası’nda Gazeteci Nail Azbay’ın sunduğu Bağımsız Oda Programı’nın canlı yayın konuğu Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl oldu. Çöl, ilçeye kazandırdığı yatırımlardan söz ederek hayvanat bahçesi projesini tamamladığını duyurdu. Buradaki yeni hedefini açıklayan Çöl, burayı timsahların yer aldığı bir hayvanat bahçesine dönüştürmek istediğini söyledi. 

WhatsApp Image 2023-12-14 at 12.51.01

Dr. Çöl’ün açıklamaları şöyle: 

50 Yıl Önce Kıbrıs'ta Ne Oldu? Hem Ağladı Hem Ağlattı 50 Yıl Önce Kıbrıs'ta Ne Oldu? Hem Ağladı Hem Ağlattı

Zebra, Maymun, Kurt, Atlar Var… 

Kaplıca bölgemizde hemşerilerimizin daha iyi vakit geçirmesi için bölgede tek olan Hayvanat Bahçesi’ni kurduk. İçerisinde zebra, maymun, kurt, atlar var. Otizmli çocukların ata binme eğitimleri veriyoruz. 

Timsahların Yaşadığı Bir Hayvanat Bahçesi Yapmak Hayalim…

Aslında çok büyük hayalim var. Prag’da dünyanın sadece timsahların yaşadığı bir hayvanat bahçesi var. Gerçekten bunu Sandıklı’da bunu ana yol üzerinde yapmak istiyorum. Sıcak su ve çamurla oluşacak burası. Buraya entegre edebilirsek yemin ediyorum ana yoldan geçen herkesi çevirebiliriz. Öyle düşünüyorum. Prag’a gidip bunu göreceğim. Önemli olan insanları oraya çekebilmek. 

WhatsApp Image 2023-12-14 at 12.51.01-2

Aslan Ve Kaplan Gibi Hayvanlarda Olacak

Ruhsatlandırma aşaması tamamen bitti buranın. Yakın zamanda hayvanat bahçelerinden buraya nakiller başlayacak. Aslan ve kaplan gibi hayvanları da istiyorlar.  Bunları beslemekte kolay değil. İguana gibi hayvanlarda var. Orada kuş cenneti var. Şu anda açık. Biz burada çeşitliliği artıracağız. Ruhsatlanma aşaması çok uzun sürdü biz aldık şu anda her şey hazır. Yaz dönemine bomba gibi bir giriş yapılabilir. Ama diğer hayalim devam ediyor” 

İşte Mustafa Çöl'ün o açıklamaları:

-Afyon Postası’ndan Egemen Toprak Çiçek’in Haberi. 

Editör: Egemen Toprak Çiçek