Belediye Başkanı açıkladı: Afyon’daki Gurbetçi Festivali için Ne Kadar Harcama Yapılacak? Belediye Başkanı açıkladı: Afyon’daki Gurbetçi Festivali için Ne Kadar Harcama Yapılacak?

Emirdağ'da ekmeğin gramajı 220 gramdı ve uzun bir süre 7 lira fiyatla satılıyordu. Ancak son gelen zamlarla birlikte 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren ekmeğin 10 lira olacağının duyulmasının ardından kolları sıvayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu siyasi fırsatçılığa taviz verilmeyeceğini belirtti.

Ekmek zammı haberinin duyulmasının ardından gecenin geç saatlerinde Emirdağ Belediye Fırınını ziyaret eden Başkan Koyuncu gerekli talimatları vererek halk ekmek üretimini başlattı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Emirdağ Belediye fırınında binlerce ekmek hazırlandı.

Başkan Koyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Emirdağ halkına müjdeyi verdi. Başkan Koyuncu paylaşımında; "Belediye olarak, sabahın bu saatlerine kadar Halk Ekmeği üretimini gerçekleştirdik. Bugünden itibaren Halk Ekmek 220 gr olarak, 5 TL den satışa sunuyoruz, Hayırlı olsun Emirdağ.." ifadelerine yer verdi.

Halk Ekmek büfelerinde 5 liradan satışa sunulan ekmeğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar bu duyarlı davranışından dolayı Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'ya teşekkür ettiler.

>> Egemen Toprak Çiçek'in haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek