Afyonkarahisar’da gidebileceğiniz birçok mesire alanı var. Hangi mesire alanında ne yapılır, adresleri ne gibi pek çok sorunun cevabını sizler için cevaplandırıyoruz. 

Hıdırlık Seyir Tepesi 

Afyonkarahisar Hıdırlık Tepesi, çevresindeki sarp kayalıklar, antik yapılar ve enfes manzaralarla Türkiye'nin gezilecek yerleri arasında yer alıyor. Tepenin üst kısmında, geçmişe ait kültür ve tarihin eserleri bolca bulunmaktadır. Dolayısıyla, Afyonkarahisar Hıdırlık Tepesi, tarihi güzellik ve zenginlik arayan turistler için tam bir cennet. Aynı zamanda burada mangal yakıp yemeklerinizi de hazırlayabilirsiniz 

Tazlar Ormanı  

Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Tazlar Köyü’nde bulunan ormanda ailenizle birlikte temiz orman havası eşliğinde hoş vakit geçirip burada hafta sonu mangal yakma imkanı bulabilirsiniz 

Turgut Özal Parkı 

Belki de şehir merkezine en yakın yerlerden birisi Turgut Özal Parkı. Kocatepe Mezarlığı’nın hemen yanında bulunan bu parkta yine mangal yakıp vakit geçirebileceğiniz mesire alanları listesinde. 

Tunceli’de insanlar neden çok uzun yaşıyor? İşte Tunceli’nin sırrı… Tunceli’de insanlar neden çok uzun yaşıyor? İşte Tunceli’nin sırrı…

Erkmen Tabiat Parkı 

Yeşilin belki de en çok karşınıza çıkacağı yerlerden biri de Erkmen Tabiat Parkı’dır. Şehir merkezine neredeyse 5 km uzaklıktaki Erkmen Beldesi’nde bulunan bu parkta çok sayıda mangal yapabileceğiniz ayrı ayrı alan bulunmakta. Erkmen Göleti’nin hemen üzerinde bulunan bu alanlar misafirlerine eşsiz manzara imkanı da sunuyor.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 15.38.22

Akdağ Tabiat Parkı 

Kuşkusuz Afyonkarahisar’da gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de Sandıklı’da bulunan Akdağ Tabiat Parkı. Burada sadece mangal yakmak yeterli olmayacak. Çünkü burada bulunan yılkı atlarını kızıl geyikleri, ve kuş türlerini seyredebilir, keşfedebilir ve ormanda safari yapabilirsiniz. 

WhatsApp Image 2023-11-11 at 15.38.14 

Emre Gölü Mesire Alanı 

Frigyalıların başkenti diyebileceğimiz bölgede yer alan Emre Gölü’nde yer alan mesire alanı misafirlerine eşsiz tarihi güzelliklerin yanı sıra mangal yapabileceğiniz birçok alan sunuyor. Hafta sonu ailelerin uğrak yeri olan Emre Gölü’nde aynı zamanda gölde gezmek için Kral Midas olarak bilinen kayık ile gezme keyfi, bisiklet ve ATV motosikletler ile de çevreyi gezebilme şansına sahipsiniz. 

5_2.jpg

Atatürk Hatıra Ormanı Piknik ve Mesire Alanı 

Şehir merkezine çok noktalardan birisi de Atatürk Hatıra Ormanı Kent Ormanı’na çıkmadan hemen aşağısında yer alıyor. Burada yine mangal yakıp sevdiklerinizle hafta sonunuzu değerlendirebilirsiniz. >>Kudret Kuş'un Haberi. 

Editör: Nail Azbay