Afyon’da Çürük Su Deposu Tehlikesi: 37 yıldır kullanılmıyor Afyon’da Çürük Su Deposu Tehlikesi: 37 yıldır kullanılmıyor

Adalet Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, mahkum vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla ortak bir çalışma yürütüyor. 
Bu protokol kapsamında Afyonkarahisar Açık Kadın Cezaevi'nde müzik dinletisi düzenlendi. Müzik eşliğinde yapılan etkinlikler, hem kadın mahkumlar hem de çocuklar için mutlu bir ortam oluşturdu. Etkinliğe katılanlar, müzik eşliğinde dans etti, şarkı söyledi ve eğlendi.
Etkinlik kapsamında ayrıca palyaço gösterisi de yapıldı. Palyaçolar, çocuklarla birlikte çeşitli oyunlar oynadı, onları güldürdü.
Etkinlik, kadın mahkumlar ve çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Mahkum kadınlar, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Moral ve motivasyonlarını artıracağız

Etkinliği değerlendiren Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Cezaevindeki mahkum kadınlar ve çocuklar için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Onların moral ve motivasyonunu artırmak, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak istiyoruz" dedi.
Etkinliğe katılan gönüllü gençler de, mahkum kadınlar ve çocuklarla birlikte vakit geçirmekten mutlu olduklarını söyledi. >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek