Afyon’da tiyatroya gittik: Doktordan işçisine pek çok kişi oynuyor Afyon’da tiyatroya gittik: Doktordan işçisine pek çok kişi oynuyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Hakan Yılmaz öncülüğündeki ekip tarafından hazırlanan belgesel ile 4 element (hava, toprak, ateş ve su) üzerinden Afyonkarahisar’ın 4 mevsimi anlatıldı.

WhatsApp Image 2023-11-14 at 12.43.46

Belgeselin çekimleri yaklaşık 2 yıl sürdü. Belgesel içerisinde yer alan görüntülerden yılkı atları kesiti ise büyük ilgi gördü. Atların ikişerli ve üçerli gruplar ile sürü halindeki görüntüleri dron ile havadan görüntülendi. 

AW076243_01
Belgeselde yer alan görüntülerle ilgili habercilere bilgi veren Yılmaz, görüntülerin uzun uğraşlar sonucu çekildiğini ifade etti. Yılmaz, “Belgeselimizde 4 mevsim Afyonkarahisar’ın doğasını anlattık. Belgeseldeki bir bölümde doğadaki yaban hayatı üzerine. Bu bölgedeki özellikle yılkı atlarını 4 mevsim boyunca takip edip, dron ile çektik. Özelikle Akdağ, Kumalar Dağları, Emirdağları ve Taşoluk bölgesinde yoğun bir şekilde yılkı atları yaşıyor. Biz de onları kayda aldık” dedi. Ekipte Muzaffer Uyan, Rıfat Yağmur ve dron çekimi ve görüntü yönetmeni olarak Erdem Özkan görev aldı. 

Kaynak: İHA