Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde CHP’de büyük kriz çıktı. İlçe Başkanı Devrim Koçluk ve beraberindeki tüm yönetim kurulu üyeleri toplu bir şekilde partilerinden istifa etti. İstifa nedeni olarak ilçede oturmayan bir kişinin aday olarak gösterilmeye çalışılması olarak gösterildi. Edinilen bilgilere göre İlçe Yönetimi ön seçim istemiyor, eski ilçe başkanı Ertuğrul Şahin’in aday olmasını istiyor, İl Yönetimi ise ön seçim yapılmasını talep ediyor. 

İstifa Dilekçesinde Dikkat Çeken Sözler

İstifa dilekçesinde şu ibareler yer aldı: "Seçim sürecinde Afyonkarahisar’dan tel birinci olduğumuz ilçede Sultandağı’nda bile oturmayan, Sadece Sultandağı teşkilatını dağıtmak amacıyla çıkarılan aday adayı Uçar Hurma kazanacağını bile bile aday adayı gösterilmiştir. Sultandağı CHP İlçe Başkanlığının görüşme taleleri il yönetimi tarafından kabul görmemiştir. Sultandağı’na yönelik seçim kaybettirme çabalarına alet olmayacağız. Bile bile CHP’mizin başarısız olmasına yönelik bu durumu reddediyor ve Sultandağı CHP İlçe Yönetim Kurulu görevimizden istifa ediyoruz."

AK Partili Ali Özkaya’dan MHP’li Sezer Küçükkurt’a gönderme: Sezer Bey’e o sözü yakıştıramadım AK Partili Ali Özkaya’dan MHP’li Sezer Küçükkurt’a gönderme: Sezer Bey’e o sözü yakıştıramadım

WhatsApp Image 2024-01-11 at 13.13.30

Nail Azbay: Bu kriz seçim kaybettirebilir

Konuyu X Hesabı üzerinden duyuran Gazeteci Nail Azbay kendisine gelen istifa dilekçesini paylaşarak şunları söyledi: “CHP’nin Afyon’daki kalesi olan Sultandağı ilçesi karıştı. İlçe yönetiminin tamamı görevlerinden istifa etti. İstifa eden yöneticiler gerekçe olarak ilçede oturmayan, Afyon merkezde yaşayan bir kişinin aday gösterilmeye çalışıldığını söylüyor. Şu anda ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları, belde teşkilatları istifa ediyor… CHP'nin Afyonkarahisar'da hep birinci çıktığı ilçedeki bu kriz seçim kaybettirebilir.”

Kaynak: Kudret Kuş'un Haberi.