Festivale; Ankara, Antalya, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kütahya, Muğla ve Uşak illerinden gelen katılımcıların yanı sıra Afyonkarahisar’ın ilçelerinden de birçok amatör müzisyen katıldı. Ayrıca festivale üç farklı öğrenen (otizmli) müzisyen özel olarak davet edildi. Müzisyenlerin sergilediği performans, seyircilere duygusal anlar yaşattı.

08kasım2320

24. Afyonkarahisar Caz Festivali başladı: Mehmet Zeybek’e özel teşekkür 24. Afyonkarahisar Caz Festivali başladı: Mehmet Zeybek’e özel teşekkür

Dr. Öğretim Üyesi Filiz Yıldız: Festivali Destekliyoruz

Festival Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Filiz Yıldız, Devlet Konservatuvarı olarak amatör müzisyenleri desteklediklerini belirterek, mesleki müzik eğitimi veren tüm kurumların da amatör sanatçılara destek vermeleri gerektiğini kaydetti. Yıldız “Festivalimiz üniversite-halk birlikteliği düşüncesiyle ve amatör sanatçılara destek verebilmek için 2007 yılından itibaren düzenleniyor ve büyük ilgi görüyor” dedi.

08kasım2318

Amatör sanatçıların sanat hayatına büyük katkı sağlanıyor

Festivalin 2007 yılından itibaren müzik eğitimine ve amatör sanatçıların sanat hayatına büyük katkılar sağladığını hatırlatan Yıldız, festivale katılan tüm amatör müzisyenlerin performanslarının Danışma ve Değerlendirme Kurulu Üyeleri tarafından büyük özenle değerlendirildiğini sözlerine ekledi. Festival sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi ve madalya, eğitimcilere ise teşekkür belgesi ile festivale özel defter ve kalem hediye edildi. >>Başak Nakilcioğlu'nun Haberi. 

Editör: Nail Azbay