Akrones Otel’de gerçekleştirilen Yeni Yıl Alışveriş Festivali’nin açılış törenine Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Rıza Gürakar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Osman Erdem, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman ve İcra Komitesi Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan ve İcra Komitesi Üyeleri, Afyonkarahisar Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol ile Afyonkarahisar Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Öztürk ile firma temsilcileri katıldı.

IMG_8259_800x533

Kurdele kesimi ile başlayan Yeni Yıl Alışveriş Festivali çerçevesinde tüm stantlar tek tek ziyaret edildi. Stant ziyaretlerinin ardından Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, protokol üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. 

Yeni Yıl Festivali hakkında değerlendirmede bulunan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Kadın Girişimcilerimiz’in güzel bir organizasyonunda bir aradayız. Güzel otellerimizden Akrones Otel’de Yeni Yıl Alışveriş Festivali düzenleniyor. 40 civarı stant açıldı. Bu organizasyonun başka bir özelliği de şu: Stant kiralarından elde edilecek gelir, Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor. Bu da organizasyonun en güzel yanlarından bir tanesi. Stantları tek tek gezdik, hakikaten çok değişik ve ilgi çekici ürünler var. Otelde misafir yoğunluğu var. İnşallah güzel alışverişler olacak. Bu organizasyon için TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanımız Funda Güleç Yaman ve tüm İcra Komitesi Üyeleri’ni, tüm Kadın Girişimciler Kurulu’nu, Yeni Yıl Alışveriş Festivali’nde stant açan kadın girişimcilerimizi tebrik ediyorum; aynı zamanda çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

IMG_8304_800x533

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler de “Başta Kadın Girişimciler olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir Afyonlu olarak, bir Borsa Başkanı olarak gurur duyduk. Kadın Girişimci kardeşlerimizle de görüştük. Afyonkarahisar Ticaret Borsası olarak hizmet için ne gerekiyorsa yapacağız. Yer gerekirse, 1000-1500 metrekarelik kapalı alan vermek kaydıyla kadın girişimcilerin başarılı olması için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Funda Hanım’a çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Rıza Gürakar da “Elinize sağlık, emeğinize sağlık. Bizim yapabileceğimiz bir şey olursa, her zaman biz de hazırız. Teşekkür ederiz” dedi.

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman ise “Ben de Başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 15 gün önce planlanmış bir organizasyon. Büyük illerde yapılıyordu, biz de ‘Acaba Afyon’da yapabilir miyiz’ dedik. Afyon’da kadın girişimcilerimizin potansiyeli varmış. Afyon’dan bu kadar çok kadın girişimci çıkarabileceğimiz aklımıza gelmemişti. Bu talep bizi çok memnun etti. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı olarak verdikleri destek için Başkanlarıma ve burada stant açan girişimci kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Güzel bir alışveriş festivali olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

Afyonkarahisar Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın da “Böyle bir organizasyonu yaptığı için TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanımız Funda Güleç Yaman ve İcra Komitesi Üyeleri’ne çok teşekkür ederiz. Çok anlamlı bir organizasyon olmuş. Bir sosyal sorumluluk da taşıyor. Afyon Eğitim Vakfı’na katkıda bulunuyor. Tabii ki kadınlarımızın değer yargıları ve bakış açıları ile beraberinde o inceliği de görüyoruz. Bize AFSİAD olarak bir görev düştüğü zaman, kadın girişimcilerin ve kadın derneklerinin yanındayız. Birlik ve beraberlik içinde, ülkemizin kalkınması amacıyla varız” dedi.

IMG_8322_800x533

Son olarak değerlendirmede bulunan Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, “TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun bu organizasyonunda bizleri unutmadıkları ve yaptıkları bağış dolayısıyla kendilerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

AK Partili Uluçay: Afyon'da futbolcu akademisini kuracağız AK Partili Uluçay: Afyon'da futbolcu akademisini kuracağız

Açılış töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.  >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş