Afyonkarahisar’a, AK Parti milletvekillerinin yaptığı ortak bir açıklama ile 107 sağlık çalışanının daha geleceği müjdesi verildi. 

“Bürokrasi ve siyasi alanda yapılan çalışmalar neticesinde…”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan yaptıkları ortak açıklamada “Her alanda önemli gelişmeler kat eden Anadolu’nun kilidi Afyonkarahisar, sağlık alanında da gün geçtikçe büyüyor, gelişiyor ve bölgenin parlayan bir yıldızı haline geliyor. Yeni sağlık yatırımları ile birlikte bunlara paralel olarak ihtiyaç olunan sağlık personeli konusunda ihtiyaçları karşılamak üzere bürokrasi ve siyasi alanda yaptığımız çalışmalar neticesinde Afyonkarahisar’a önemli ölçüde sağlık personelini kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aziz hemşerilerimize hizmet verecek olan personellerimizin yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza hayırlı hizmetler vermesini temenni ediyoruz” dediler.

107 sağlıkçının 36’sı uzman, 8’i pratisyen hekim

Açıklama da şu ifadelere yer verildi; "Bu kapsamda 2024 yılı Ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurasında Afyonkarahisar ilimize 36 uzman hekim, 8 pratisyen hekim, 36 sağlık memuru, 10 sağlık teknikeri, 7 hemşire, 6 ebe, 1 diyetisyen, 1 eczacı, 1 psikolog ve 1 veteriner hekim olmak üzere toplam 107 münhal kadro açılmıştır. Tercih başvuruları 3 Ocak 2024 tarihi saat 18:00'e kadar alınacak ve 31 Ocak 2024 günü kura çekilecektir. Tüm kadrolarımızın tercih edilmesi ve dolması ümidiyle ilimize hayırlı olsun inşallah. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz."

Afyon’da el bileğinden anjiyo olmak: Hasta 2 saat sonra evine gidebiliyor! Afyon’da el bileğinden anjiyo olmak: Hasta 2 saat sonra evine gidebiliyor!

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek