Afyonkarahisar’da belediye başkan adayı belirleme noktasında tüm partilerin aday belirleme süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Biz de bugün Afyon Postası ekibi olarak AK Parti’nin adayı kim olmalı diye sokak röportajı gerçekleştirdik. Aldığımız cevaplar ise şu şekilde; 

“KİME SORARSAM MAHMUT KOÇAK” 

“Mahmut Koçak olmalı. Vatandaşa iyilik yapıyor. İyi adam güler yüzlü. Koçak her zaman için götürür. Onlar kazanamazlar. Kime sorarsam sorayım Mahmut Koçak Mahmut Koçak Mahmut Koçak.” 

“Mahmut Koçak adam kültürlü başarılı görev için inanıyorum.”  

“Şu an Mehmet Zeybek var Mahmut Koçak’ın adı geçiyor. Bizim tercihimiz hepsi de aynı bildiğimiz kişiler. Veysel Eroğlu düne kadar bakanımızdı. Burhanettin Çoban daha evvel başkanımızdı. Mahmut Koçak sonradan geldi tahminim belediye başkanlığı için aldılar. Net bir cevabım yok.” 

“AK PARTİ’NİN ADAYINI DESTEKLERİM” 

“Türkiye’yi gezen bir insanım. Buradaki belediye başkanını sorsanız bilmem adayları da bilmiyorum ama AK Parti’nin adayını desteklerim.” 

“ÇOK MU BAŞARILILAR DA ADAY OLUYORLAR” 

“Hiçbirini tercih etmiyorum. Daha düzgün birini seçsinler. Mahmut Koçak milletvekilliğinde demlenmiş bir kişi. Zeybek zaten görev yapıyor. Çoban iki dönem yaptı. Çok mu başarılılarda kendilerini aday çıkarıyorlar.” 

“TEK KELİME İLE MAHMUT KOÇAK” 

“Tek kelimeyle Mahmut Koçak. Bugüne kadar Ankara’ya hastaneye gidildiğinde hiçbir vatandaşı boş çevirmiyor.” 

Bugünkü mesleklerle ilgili flaş açıklama: Birçoğu 25 yıl sonra yok olacak! Bugünkü mesleklerle ilgili flaş açıklama: Birçoğu 25 yıl sonra yok olacak!

“YAPARSA ÇOBAN YAPAR” 

“Mahmut Koçak’tan olmaz. Milletvekilliğinde halkını sattı. Zeybek’ten hayatta belediye başkanı olmaz. Veysel Eroğlu yaşlandı. Burhanettin Çoban olur ne yapmadı. Bu işi Burhanettin Çoban yapar.” 

“AFYON’UN GÖNLÜNDEN GEÇEN KOÇAK” 

“Mahmut Koçak olması lazım çünkü onun seveni çok. Hizmeti çok. O olursa yüzde yüz geleceğine eminiz. Afyon’un gönlünden geçen Mahmut Koçak. Eğer aday olursa onun gelme şansı yüksek.” 

“Çoban olabilir. Bu adamdan başarılıdır.” 

“Mevcut belediye başkanımız var. Mehmet Zeybek diyorum. Her yeri inşaat haline çevirdi. Diğer isimleri de gazetelerde duydum ama ben memnunum.” 

“AFYONSPORA’A EL ATAN GELSİN” 

“Mehmet başkandan memnunuz ama Mahmut Koçak gelse daha iyi olur. Kim gelirse gelsin Afyonspor’umuza el atması lazım. Hakettiği lig süperlig.” 

“BENİM GÖNLÜM KOÇAK’TAN YANA” 

“Mehmet Zeybek başkan olmamalı çünkü pek bir şey yaptığını görmedik. Okulların açılacağı hafta kaldırımları yenilediler trafik berbat oldu. Ne Burhanettin Çoban olmalı ne Mehmet Zeybek olmalı. Benim gönlüm Mahmut Koçak’tan yana.” 

“ONU BAŞKANLIĞA DİKECEĞİZ” 

“Mahmut Koçak. Uydukent’in yollarını görüyoruz. Bir buçuk senedir yollarımız haşat. O yüzden Mahmut Koçak’ın faydasını gördük biz. Onu Allah’ın izniyle başkanlığa dikeceğiz.”  

O sırada röportaja dahil olan bir vatandaş Mehmet Zeybek’i şu şekilde destekledi;  

“MEHMET BAŞKAN DÜZGÜN BİR İNSAN” 

“Mehmet Zeybek hakkını yemiyor kimsenin kim hayırlısıysa o olsun İnşallah. Ben Mahmut Koçak’ı da tanıyorum. Mehmet abi düzgün bir insan. Ben Selçuklu Mahallesinde oturuyorum eğer bir sıkıntınız varsa yazılı dilekçe ile hallediyor. İkisi de güzel hangisi hayırlısıysa o olsun.” 

>>Kudret Kuş’un Haberi