Kütahya’daki gümüş fabrikasında iş kazası: 1 ölü Kütahya’daki gümüş fabrikasında iş kazası: 1 ölü

Merkeze bağlı Çayırbağ beldesinde Havva Ş.T. (24) babası Adem Ş. (45), annesi Cemile Ş. (43) ve anneannesi Emine T'nin (66) av tüfeğiile öldürülmüştü. Öldüren kişi Havva’nın 2 gün sonra boşanma davası olan eşi Mert Muharrem T. İdi. Havva’nın yaklaşık 1 yıl önce ATV’de Esra Erol’a konuk olduğu ve eşinin ailesi tarafından pompalı tüfekle tehdit edildiğini söylediği görüntüler ortaya çıktı. İşte Havva’nın 4 Ocak 2023’de ATV’de Esra Erol’a anlattıkları: 

-İki haftalıkken dayak atmaya başladı

2019’da evlendim. İki haftalıkken dayak atmaya başladı. Hamileyken çok kez dayak yedim. Geçinemedik. Sürekli dayak yiyordum. 1 yıl bile aynı evde yaşamadım. Hamileyken defalarca dayak yedim. Bu yüzden boşanmak istedim. Ben çocuğum 7 aylıkken annemin evine geldim. Doğumu orada yaptım. 2.5 aylıkken çocuğumu eşim kaçırdı. İcra yoluyla geldi. Annesi ile geldiler, “çocuğu götürme hakkı var” dedi memurlar. Götürdüler bir daha da getirmediler.  Biz şikâyet ettik.  6 gün sonra bulundu. Aradan zaman geçti. Çocuğum 4 aylık oldu. Tekrar barıştım. Ama daha beter oldum. Bir daha bunları yaşamayacağız dediği için evladım için ben barıştım. Annenlerle konuşmayacağım söyledim. Çocuğumla ilgilen ona iyi bak dedim. 

-Önüme pompalı tüfek koydular

İlk görücü usulü tanıştım. Sonradan sevdim. Beni sözle seviyorum aşığım diyordu. İlk evlendiğimizde annesi babası toplam 6 kişi aynı evde yaşıyorduk. Sonra barıştığımızda 3 kişilik bir aile olduk. Bir dönem ailesi Antalya’ya taşındı. Kavga ettik yine önüme pompalı tüfek koydular ‘bizimle Antalya’ya geleceksin’ dediler. Biz yine kendi evimizde eşim ben ve çocuğumun olduğu evde yaşarken anne ve babası yine bir gün evi bastı. Sabah 6’da geldiler. Pompalı tüfek koydular. Antalya’ya geleceksiniz bizimle dediler. Çocuğumu aldılar. 

-Çocuğumu Benden Aldılar

Gittim. 1 ay orada kaldım. Ben anneme gideceğimi söyledim. Çocuk perişan olmasın diye Erol ve Hanife denilen kayınvalidem ve kayınpederim çocuğu benden aldılar. Afyon’da vereceğiz dedim. Tamam dedim. Afyon’a geldim. Eşim olan Mert’i aradım nerde çocuğum dedim. Çocuk babamda git alabiliyorsan al dedi. Gittim çocuğumu verin dedim ağladım vermediler. Çocuğumu benden aldılar. Bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetlerim var. 

İşte Havva’nın canlı yayında anlattıkları: 

-Kudret Kuş'un Haberi.

Editör: Kudret Kuş