AK Partili Uluçay’dan Afyonspor’a destek AK Partili Uluçay’dan Afyonspor’a destek

Türkiye 31 Mart seçimlerine kilitlendi. Bu kapsamda kamuoyunda masa başında güven vermeyen pek çok anket yapılıyor. Afyon Postası bu noktada sahaya çıktı ve sayaçlı seçim anketi yaptı. Youtube üzerinden yayında olan sayaçlı seçim anketinde halka şu isimler verilerek kimi belediye başkanı olarak görmek istedikleri soruldu.  AK Parti’nin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, CHP’nin adayı Burcu Köksal, MHP’nin adayı Sezer Küçükkurt, İYİ Parti’nin adayı Alper Yağcı ve Dr. Mahmut Koçak…

Anket Nerede Yapıldı?

Sayaçlı yüz yüze seçim anketi Gazlıgöl Caddesi üzerinde başladı, Yeşilyol ve Ordu Bulvarından sonra Zafer Meydanı’nda son buldu. Yaklaşık 100 kişiye doğrudan kime oy vereceği soruldu. 

Şaşırtan Sonuç…

Ankete katılanların yüzde 27.4’ü Burcu Köksal’ı belediye başkanı görmek istediklerini dile getirdi. İkinci sırada ise yüzde 26’lık dilimle Kararsızlar yer aldı. Üçüncü sırada yüzde 20.5’lik oy dilimi ile Mahmut Koçak, dördüncü sırada 15.1’lik oy oranı ile Sezer Küçükkurt, beşinci sırada ise yüzde 11’lik oy oranı ile Hüseyin Ceylan Uluçay, son sırada ise yüzde 1’lik bir oy oranı ile adaylığı yeni kesinleşen Alper Yağcı yer aldı. 

WhatsApp Image 2024-01-31 at 00.46.59

Anketi İzlemek İsteyen Buradan İzleyebilir

Kaynak: Kudret Kuş'un Haberi.