Karotis stentleme, boyundan beyne giden karotis arterindeki tıkanıklık veya daralmayı tedavi etmek için kullanılan bir prosedürdür. Bu işlemde, tıkalı veya daralmış olan arter bölgesine bir stent yerleştirilir. Stent, arterin açık kalmasını sağlar ve beyne giden kan akışını iyileştirir, böylece felç riskini azaltır.

Yapılan İşlemin Başarısı

75 yaşındaki Pakize Düğeç, daha önce felç geçirmiş bir hastadır. Kontrol amaçlı PARKHAYAT Hastanesi Nöroloji Polikliniği’ne başvuran Düğeç, nöroloji doktorunun değerlendirmesi sonucunda acilen Kardiyoloji Polikliniği’ne, Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül’e yönlendirilmiştir. Yapılan tetkikler sonucunda, şah damarında kritik bir tıkanıklık tespit edilmiş ve Dr. Ali Seydi Özgül tarafından gerçekleştirilen karotis stentleme işlemi, başarıyla tamamlanmıştır. Hastaya uygulanan işlem hakkında bilgi veren Dr. Özgül, operasyonun sorunsuz geçtiğini ve hastanın yalnızca bir gün hastanede yatıp taburcu edildiğini belirtti. Damarın onarıldığını ve ciddi sorunların önüne geçildiğini ifade etti.

Ali̇ Seydi̇ Haber Fotografi

Afyon’da lösemi hastası çocuğa kardeşi kemik iliğiyle "can" oldu Afyon’da lösemi hastası çocuğa kardeşi kemik iliğiyle "can" oldu

Bölgesel Sağlık Hizmetlerinde Bir Dönüm Noktası

Bu tür yüksek riskli ve hassas operasyonlar, daha önceki yıllarda yalnızca üst düzey, yüksek donanımlı hastanelerde gerçekleştiriliyordu. Ancak PARKHAYAT Hastanesi, bu alandaki uzman kadrosu ve gelişmiş tıbbi teknolojisi ile aynı kalitede hizmeti sunmaktadır. Dr. Özgül, bu tip işlemlerin artık hastanemizde daha erişilebilir ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirilebildiğini vurguladı. Bu durum, bölgesel sağlık hizmetlerinde önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirilmektedir.

Muhabir: Esma Azbay'ın Haberi.