Zafer Partili Ahmet Bilal Öztürk’ün AK Partili Turgay Şahin’in gösterdiği tepki şöyle: 

İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan etli pide ve ayran hesabı: Afyon'da tekli pide ve ayran 165 TL, emekli nasıl geçinsin? İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan etli pide ve ayran hesabı: Afyon'da tekli pide ve ayran 165 TL, emekli nasıl geçinsin?

Üzülerek öğrendik

Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı olarak atanan ve aynı zamanda Afyon Baro Başkanı olan Turgay Şahin'in, Eylül ayında görev süresinin sona ermesi nedeniyle baro başkanlığından istifa etmeyeceğine dair açıklamada bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Bir koltukta iki karpuz olmaz Turgay Bey

Bizler, Turgay Bey'in baro başkanı olmasına rağmen ne kadar koyu bir AKP destekçisi olduğunu biliyorduk. Ancak il başkanlığı görevinden sonra baro başkanlığını bırakmak istememesi pervasızca bir davranış olup, ülkedeki siyasi anlayışın hangi noktalara geldiğini göstermektedir. Bir koltukta iki karpuz olmaz Turgay Bey.

“Afyon Barosu'nun başında bir siyasi partinin il başkanının bulunması ne kadar etik”

Hukuku temsil eden kutsal Afyon Barosu'nun başında bir siyasi partinin il başkanının bulunması ne kadar etik olabilir? Hukukun bağımsız ve tarafsız olduğunu göstermek adına baro yönetiminin özellikle siyasi partilerden uzak durmasını beklerdik.

“Turgay Şahin'in almış olduğu bu kararı büyük bir şaşkınlıkla kınıyoruz”

Bu eleştirilerimiz yalnızca Turgay Şahin'e yönelik değil, aynı zamanda biz dahil olmak üzere diğer tüm siyasi partililerin üzerinde durması gereken önemli bir konudur. Hukukun bağımsızlığını ve tarafsızlığını korumanın, demokratik bir toplumun temellerinden biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Turgay Şahin'in almış olduğu bu kararı büyük bir şaşkınlıkla kınıyoruz. Hukuka siyasetin karışmaması gerektiğine olan inancımız tamdır.

Muhabir: Hanım Sündük