Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Bilal Öztürk, Kayseri ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olaylar üzerine halkın tepkilerine dair açıklamalarda bulundu. Öztürk, bazı çevrelerin bu durumu istismar etmek istediklerini ve özellikle genç yurttaşların tepkilerini sokakta provokasyona açık şekilde ifade etme arayışında olduklarını belirtti.

Parti Mensuplarına ve Gençlere Uyarı

Ahmet Bilal Öztürk, parti mensuplarını, destekçilerini ve gönüllülerini herhangi bir olaya karışmamaları konusunda etkili şekilde uyardıklarını ifade etti. Gençleri soğukkanlı davranmaya davet eden Öztürk, çözümün hukuk çerçevesinde ve devlet organlarının gücüyle sağlanması gerektiğini vurguladı. Özellikle 13 milyondan fazla sığınmacı ve kaçağın ülkeye girmesine yol açan sorumsuz politikaların mimarı olarak AK Parti'yi suçladı.

AK Parti’yi Sert Sözlerle Eleştirdi: Sesiniz Çıksın!

Öztürk, AK Parti’nin “Ensar, muhacir kardeşimiz” diyerek milyonlarca sığınmacıyı ülkeye soktuğunu ve kaçak girmelerine göz yumduğunu belirtti. "Bizim Kahraman Mehmetçiğimiz Suriye'nin kuzeyinde şehit olurken Türk bayrağı orada yakılsın, yırtılsın diye mi canını verdi?" diyerek tepkisini dile getirdi. Ayrıca, seçim döneminde şehitler üzerinden siyaset yapanlara ve AKP milletvekillerine seslenerek, Müslüman din kardeşleri dedikleri kişilerin Türk bayrağı yaktığını ve seslerinin çıkmasını beklediklerini söyledi.

Burcu Köksal’dan flaş teleferik açıklaması: Proje devam edecek mi? Burcu Köksal’dan flaş teleferik açıklaması: Proje devam edecek mi?

Muhabir: Betül Çiloğlu