Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Fehmi Güray Çakır’ın, önemli bir açıklama yapacağı duyurulmuştu. O açıklama geldi. Çakır, yaptığı yazılı basın açıklamasında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun’a seslendi. Çakır Olgun’un bir ziyareti esnasında söylediği ‘İstanbul’da ki ittifak karşılığında 20 milyon dolar gibi bir rakam iddia ediliyor’ sözlerinin gerçekle ilgisi olmayan hayal ürünü ve çamur at izi kalsın politikasından ibaret olduğunu dile getirdi.

MHP’li Mehmet Taytak: Sandıklı’ya kadın eli değecek MHP’li Mehmet Taytak: Sandıklı’ya kadın eli değecek

- Siyasi ikbal uğruna CHP’den 15 vekil devşiren kendileriydi

 İl Başkanı Çakır konuyla ilgili olarak “Bir kurumu ziyareti sırasında iddia olarak sarf ettiği sözleri akıl ve mantık çerçevesine bizler sığdırabilmiş değiliz. Herhalde herkesi kendileri gibi sanıyor olacaklar ki son günlerde gündemi sıkça belirleyen Yeniden Refah Partisi’ne iddia kılıfıyla çamur at izi kalsın şeklinde izansız iddiaları kolayca söyleyebiliyorlar. Unutmasınlar ki siyasi ikbal uğruna kuruluşlarında CHP’den 15 vekil devşiren kendileriydi” diyerek Hakan Şeref Olgun’un sözlerinin gerçekten uzak olduğunu vurguladı. 

-Sizleri bu tür dedikodularla değil Afyonkarahisar’a kazandırdıklarınızla hatırlamak isteriz

Yazılı basın açıklamasının devamında Olgun’un sözleriyle alakalı olarak açıklamalarına devam eden İl Başkanı Çakır, Milletvekili Olgun’un bu asılsız iddiayı ispatlaması gerektiğini hatırlatarak Milletvekili Olgun’u açıklamalarında tutarlı ve soyadı gibi olgun olmaya davet etti. Çakır “Atalarımızın çok güzel bir atasözü vardır, derler ki kişi kendinden bilir işi… Haliyle söz konusu Milletvekili Milli Görüş’ün ne demek olduğunu idrak etseydi zaten bu şekilde talihsiz açıklamalarda bulunmazdı. Sayın Olgun dedikodu mecraları yeteri kadar dolu sizleri bu tür dedikodularla değil Afyonkarahisar’a kazandırdıklarınızla hatırlamak isteriz” diyerek Olgun’un sözlerinin maksadını aştığını dile getirdi. >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi. 

Kaynak: >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.